امروز : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/23 - 18:17 ذخیره فایل ارسال به دوستان

دنیا را بشناسید تا در برابر ناگواری‌ها صبر کنید

به گزارش بابل نوین، آیت‌الله محمدتقی بهجت فومنی با اشاره به اینکه زندگی دنیا سختی‌های فراوانی دارد گفت: هر که در این بزم مقرب تر است، جام بلا بیشترش می‌دهند.

آیت‌الله بهجت گفت: انسان در دنیا به ده‌درصد خواسته‌های خود می‌رسد. کمتر کسی پیدا می‌شود که زندگی بر وفق مراد او باشد. عیش و نوش دنیا با هزار تلخی و نیش همراه است. اگر کسی دنیا را این گونه پذیرفت و شناخت، در برابر ناگواری‌ها و بدی‌های همسر و همسایه و دیگران کمتر ناراحت می‌شود، چراکه از دنیا بیش از این که خانه ی بلاست، انتظار نخواهد داشت.

ایشان روایتی از امام صادق(ع) را بیان کرد: در روایتی از امام صادق(ع) آمده است: «مومن و بلا هم چون کفه ترازو هستند. هرچه بر ایمانش افزوده شود، بر بلا و مصیبتش افزوده می‌گردد.»، و نیز فرموده‌اند: «اهل حق همیشه در سختی هستند، ولی مدت آن کوتاه، و سرانجام آن آسایش و راحتی همیشگی در جهان جاوید است.»

آیت‌الله بهجت افزود: هم چنین در روایتی، اسماعیل بن عمار به حضرت صادق(ع)، شکایت می‌کند و حضرت می‌فرماید: « ای عبدالله، مومن همواره در معرض یکی از این سه امر گرفتار است و گاهی هر سه با هم: یا همسرش به او آزار می‌رساند، یا همسایه، یا عابر و یا دیگران، اگر مومن به سر کوهی پناه ببرد، خداوند شیطان صفتی را به سوی او می‌فرستد تا او را آزار دهد و ایمان مومن، مونس او است و او را حفظ می‌کند، و کسی که ایمان ندارد صبر ندارد.»

منبع: در محضر بهجت

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين