امروز : شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/24 - 16:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حساب‌های کاربری جعلی در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند برای سلامتی شما مضر باشند

به گزارش بابل نوین،همه ما از تاثیرات اخبار نادرست منتشر شده از طریق حساب‌های کاربری جعلی بر جامعه اطلاع داریم. جایی‌که مردم از پدیده‌هایی ناراحت می‌شوند که اصلا رخ نداده‌اند؛ در حالی‌که برخی دیگر در مورد موضوعات نادرست نگران هستند. با این‌حال به‌نظر می‌رسد که حساب‌های کاربری رسانه‌های اجتماعی نیز می‌توانند بر سلامت شما تاثیر منفی بگذارند و منظور ما از این آسیب‌ها، نگرانی‌های ذهنی یا ناامیدی نیست.

با توجه به تحقیقاتی که توسط دانشکده پزشکی Keck در USC اجرا شده، به‌نظر می‌رسد که حساب‌های کاربری جعلی در رسانه‌های اجتماعی با انتشار اخبار گمراه‌کننده در زمینه‌ موضوعات بهداشتی، پزشکی و مسائلی از این دست می‌توانند برای سلامتی شما مضر باشند.

این مطالعه به بررسی ربات‌های خودکار که برای کمک به ترویج بحث پیرامون ایده‌ها و محصولات خاص طراحی شده‌اند، پرداخته است. گسترش این ربات‌ها می‌تواند به ترویج اطلاعاتی که به شکل بالقوه نادرست هستند دامن زده و بدین ترتیب برای سلامت کاربران مضر باشد.

مثالی در مورد چگونگی عملکرد این ربات‌ها مشابه افراد مشهوری از قبیل جنی مک‌کارتی است که ادعا کرده واکسیناسیون باعث بروز اوتیسم می‌شود، در صورتی‌که نادرستی چنین باوری بارها و بارها به اثبات رسیده است. جان پاتریک آلم، نویسنده اصلی این مقاله گفته است:

در حال حاضر شاهد شیوع بیماری سرخک در کالیفرنیای جنوبی هستیم؛ زیرا مردم داستان‌های شخصی خود را در مورد چگونگی تاثیر واکسیناسیون بر ابتلای فرزندانشان به بیماری اوتیسم را ترویج داده‌اند. ممکن است ربات‌های اجتماعی به اندازه ستاره‌ای مانند جنی مک‌کارتی قدرتمند نباشند؛ اما با وجود فقدان شهرت به دلیل فراوانی، تاثیرگذاری بالایی خواهند داشت. این ربات‌ها به‌منظور ترویج یک موضوع خاص و منحصربه‌فرد در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته طراحی شده‌اند.

همان‌طور که گفته شد، اخیرا شاهد تلاش‌هایی برای به حداقل رساندن تاثیرات منفی اخبار جعلی هستیم. از جمله این تلاش‌ها می‌توان به آموزش جوانان برای تشخیص اخبار جعلی و  همچنین برچسب‌گذاری پست‌هایی که به‌صورت بالقوه دارای اطلاعات نادرست هستند اشاره کرد./ز

آی تی رسان

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين