امروز : پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/26 - 17:47 ذخیره فایل ارسال به دوستان

گوجه فرنگی سکان دار گرانی/ قیمت به ۴ هزار تومان رسید

به گزارش بابل نوین،مجتبی شادلو نایب رئیس اتحادیه باغداران با اشاره به دلایل گرانی گوجه فرنگی در بازار اظهار کرد: طبق روال همه ساله، در فصل زمستان جابه جایی مناطق تولید و کاهش عرضه تا حدودی افزایش قیمت محصول در بازار را به همراه دارد.

وی افزود: دراین فصل، گوجه فرنگی موجود در بازار مربوط به نوار گرمسیری است که به همین خاطر سرمای ۲۰ روز اخیر در برخی مناطق جنوب شرق سیستان و بلوچستان تا حدودی تولید باغات را تحت تاثیر خود قرار داد.

به گفته شادلو؛ در روزهای آتی عمده تولید نوار گرمسیری کشور بدست می آید که با فراوانی عرضه ، قیمت گوجه فرنگی در بازار متعادل خواهد شد.

نایب رئیس اتحادیه باغداران ادامه داد: در برخی مواقع فراوانی تولید محصولات زمینه را برای ارزانی قیمت در بازار فراهم می آورد که متاسفانه افراد آن را ملاک عمل خود قرار می دهند، در حالیکه قیمت تمام شده با حداقل سود حق مسلم کشاورزان و نرخ واقعی محصول در بازار است.

وی تصریح کرد: با توجه به دغدغه های فراوان کشاورزان جهت تولید محصولات کشاورزی، انتظار می رود محصولات با قیمت واقعی در بازار عرضه شوند.

بر این اساس در شرایط کنونی نرخ هر کیلو گوجه فرنگی گلخانه در میدان ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و گوجه فرنگی نو ۲ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است که با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود باید در خرده فروشی عرضه شود.

همچنین با عرضه گوجه فرنگی نو از مناطق جنوبی کشور ظرف هفته آینده ، قیمت ها در بازار به تعادل خواهد رسید.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين