امروز : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/26 - 18:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان

توطئه علیه اولین کشور مسلمان میزبان جام جهانی

به گزارش بابل نوین،کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال قطر مصرف مشروبات الکلی در بازی های جام جهانی ۲۰۲۲ ممنوع کرد و این موضوع طبق قوانین حاکم در شرع اسلام و کشور قطر وضع شده است.

سران کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال قطر در تازه ترین اظهار نظر خود اعلام کردند قوانین اسلامی کشور قطر در طی دوره بازی های جام جهانی ۲۰۲۲ نباید دچار خدشه شود و به طور رسمی مصرف هرگونه از مشروبات الکلی برای فوتبالیست ها ،کادر فنی ،مسئولین فدراسیون ها ،مقامات فیفا ممنوع است و جریمه های سنگینی را برای ناقضان قوانین در نظر گرفته شده است.

همچنین هواداران فوتبال نمی توانند در مقابل چشم دیگران به مصرف مشروبات الکلی بپردازند و قوانین اسلامی برای برگزار کنندگان جام جهانی۲۰۲۲ قطر اولین کشور مسلمان میزبان تاریخ جام جهانی در اولویت قرار دارد.

سال گذشته کشورهای زیادی در راستای سیاست کهنه اسلام ستیزی با میزبانی قطر که یک کشور اسلامی در جام جهانی مخالفت کردند و موضوع رشوه برای اخذ میزبانی را مطرح کردند و پس از اینکه به نتیجه نرسیدند در مورد گرمای تابستان و شرایط سخت بازی در کشور قطر اعتراض کردند و امروز در مورد منع استفاده از مشروبات الکلی معترض شدند.

احترام به قوانین شرعی و عرفی هر کشور برای میهمانان الزامی است و می بایست قوانین کشور میزبان به طور کامل رعایت شود، ضمن اینکه در فیفا قانونی مبنی بر الزام استفاده ورزشکاران ،مربیان و کادر فنی تیم های مختلف در استعمال مشروب مصوب نشده است.

در قوانین فیفا ذکر نشده است که مشروبات الکلی یکی از ارکان میزبانی در جام جهانی است اما به نظر می رسد بهانه ای برای مقابله با میزبانی یک کشور اسلامی در جام جهانی فوتبال است که شاید بعد از جام جهانی روسیه در سال ۲۰۱۸ این موضوع تشدید شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين