امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/29 - 16:42 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه گتاب:

پشت این پشیمانی از رای به دولت کنونی فتنه خوابیده است/ جریان انحرافی به مردم، نظام و برخی مدیران دولتش ظلم کرد

امام جمعه گتاب گفت: پشت این پشیمانی از رای به دولت فتنه خوابیده است و مقام معظم رهبری فرمود خرمشهرها در پیش داریم، قبول داریم مشکلات داریم اما باید صبر و مدیریت کرد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور در خطبه‌های امروز نمازجمعه شهر گتاب با اشاره به تقوای محوریت مناسبت‌های این هفته در حماسه ۹ دی اظهار کرد: درمورد ۹ دی، بین همه مطالبی که قابل گفتن، شنیدن،عبرت و اعتبار است نکاتی وجود دارد که اهمیت حماسه ۹ دی، در سه مولفه خلاصه می‌شود.

وی افزود: حماسه ۹ دی یک کودتای رنگی‌، مخملی، خزنده‌ و خطرناکی بود که با هدایت و حمایت بیگانگان تمامیت انقلاب اسلامی و نظام اسلامی را به مخاطره انداخته بود و ملت با دست با کفایت، توکل بر الله و گوش دادن به انگشت هدایت‌های مقام معظم ولایت این خطر را از جامعه اسلامی دور کردند.

امام جمعه شهر گتاب ادامه داد: در واقع ۹ دی تجلی اراده پولادین، حضور منسجم و عاشورایی ملت بزرگ بود که اگر ما تا آخر بخواهیم انقلاب را حفظ کنیم باید این اراده پولادین همیشه خود را به ظهور و بروز برسانیم و مردم در ۹ دی این کار را کردند.

این مسئول تصریح کرد: و مساله سوم این که چهره فتنه و دشمنی دشمنان همیشه هست و نباید غفلت کرد، در ۹ دی معلوم شد که ما کمی غفلت کردیم، کسانی که یک دهه خود خادم نظام بودند بر مسندهای ۲، سه و چهار نظام تکیه کرده بودند آن‌ها آمدند و خودشان از جرقه زننده‌های به آتش فتنه بودند، بنابراین فلسفه یادآوری ۹ دی، یوم‌الله برای این است که تیزبین و هوشیار باشیم و درایت‌ها و بصیرت ها را از دست ندهیم پس به همین خاطر ۹ دی و ۲۲ بهمن باید زنده نگه داشته شود.

حجت‌الاسلام تقی‌پور گفت: ایام‌اللهی که تجلی‌گاه خاص رحمت رحمانی پروردگار است باید زنده نگه داشته شود، عاشورا از همین دسته است ماه رمضان از همین دسته است، ایام‌الله‌های خاص باید در بوق و کرنا بشوند، به عنوان پر سر و صداترین مسائل روز به تحلیل بنشینند و آن را به جامعه معرفی کنند تا غفلت نشود.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم عظمت حماسه ۹ دی را تبیین و تشریح کنیم باید پنج مولفه را درنظر داشته باشیم اول هویت و آبشخور فتنه و سرمنشاهای اصلی را بشناسیم، دوم نقش و انگیزه اصلی بیگانگان در ایجاد آتش فتنه و شعله‌ور نمودن آن در خیابان‌ها، مراکز و موسسات، سوم بازیگران صحنه اعم از بازی خوردگان، خواص بی‌بصیرت، معاندان و مخالفانی که به هر دلیلی نظام مبتنی بر ارزش‌های مکتبی را بر نمی‌تابند، چهارم عملکرد بد برخی از مسئولان و مدیران سیاسی جامعه که با سو مدیریت آحادی از مردم را مایوس و دلسرد کردند و در آخر استراتژی دشمنان به ویژه شیطان اکبر آمریکا مبنی بر ایجاد و تشدید شکاف بین مردم، نظام و رهبری و نیز ایجاد دوگانگی میان مردم شریف.

خطیب جمعه گتاب با اشاره به حضور میلیونی مردم در حماسه ۹ دی عنوان کرد: حضور چشم‌گیر و میلیونی مردم در حماسه ۹ دی دارای چهار مولفه اساسی ولایت‌مداری، روحیه انقلابی و ملی، دشمن شناسی و  وحدت و انسجام ملی بود.

تقی‌پور ادامه داد: ما امروز هم بخواهیم حتی در بخش گتاب و در شهر گتاب این چهار مولفه بین ما انقلابی‌ها، بسیجی‌ها، نمازجمعه‌ای‌ها و کسانی که ارادت داریم به امام و انقلاب اگر بخواهیم در بخش خودمان به این عظمت دست پیدا کنیم همین چهار مولفه است اما گاهی باید یک نکته بسیار مهم را به شما معرفی کنم و این نکته الان درد جامعه ماست این نکته است که محور اصلی در پدیده‌های فتنه‌گون هویت‌هاست نه چهره‌ها و اشخاص، هرچند که این اشخاص می‌توانند عمله یا مجری توطئه‌ها باشند.

این مسئول یادآور شد: اگر روزی سران محبوس، محصور، منفور، مطرود و مغرور فتنه روزی رسما اعلام کنند ما خطا کردیم و ملت با کرامت آن‌ها را ببخشد خیال نکنید فتنه تمام شد آنچه که مهم است این که ما باید پاکسازی کنیم جامعه را از اندیشه‌های فتنه‌خیز و ۹ دی به همین خاطر مهم است اشخاص می‌میرند، در حبس یا توبه می‌کنند یا عذرخواهی می‌کنند بالاخره روزی می‌روند لکن آن فتنه و ریشه فتنه باید شناخته شود.

وی افزود: امروز حوادث مشهد و غیر مشهد را که جان و روح خیلی‌ها را از دیشب و امروز متلاطم و نگران کرده است ما اینها را در غالب یک سری فتنه‌ها می‌بینیم، مجریان و مسئولان، ریاست محترم جمهور، ریاست قوه قضاییه و ریاست مجلس، باید بنشینند و فکری برای این قضیه بکنند.

امام جمعه گتاب اذعان کرد: امسال در ابتدای سال حقیر در اجلاسیه ائمه جمعه در بهشهر خدمت استاندار، معاونین و برخی از مسئولین ارشد مازندران عرض کردم مقام معظم رهبری در کنار حرم امام رضا(ع) فرمود اولویت اول رسیدگی به مسئله اقتصادی و معیشت مردم است و اقتصاد را حل نکرده هیچ، پول مردم در موسسات خورده شد و اینکه بیایند شعار دهند چهار نفر فیلمبرداری کنند و در فضای مجازی در کشور پخش کنند، دشمنانمان هم در آن طرف برنامه بچینند، ری استارتی‌ها و غیر ری استارتی‌ها برنامه بچینند به خیال اینکه دارند قدرت‌نمایی می‌کنند اینکه من می‌گویم ماهیت فتنه‌ها باید مشخص شود اینجاست.

حجت‌الاسلام تقی‌پور تصریح کرد: میرحسین موسوی و شیخ مهدی کروبی مگر چند می‌ارزند که روی این‌ها بخث کنیم، پشت سر برخی از حرف‌ها و پشت گوش انداختن برخی از مسئولین یک فتنه بزرگی است که ما امروز نمازگزاران جمعه بخش گتاب خواهان تحرک ویژه دولت در زمینه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی هستیم ما پشت این حرف‌ها کسانی را می‌بینیم که نظام، انقلاب ، آرمان‌های نظام و رهبری را نمی‌خواهند، این رد گم کنی است.

این مسئول ادامه داد: شما عاقل نبودید و رصد نکردید؟ چگونه رای دادید که در عرض چند ماه پشیمانید؟ ما داد می‌زدیم آن موقع متهم بودیم، همین خطبه عرض کردیم انگور برجام کشمش نمی‌شود، همان موقع که ابا داشتند از جنازه شهید حججی سلفی عزت بگیرند و حضور پیدا کنند و به روح این شهید بزرگوار درود بفرستند ابا کردند اما موگرینی بیاید در ایران بگوید نیم خطی در اول برجام وجود دارد که ما هرکاری بخواهیم بکنیم دولت موظف است آن نیم خط را رعایت کند و همه کار به برجام ختم نمی‌شود.

وی افزود: پشت این پشیمانی از رای به دولت فتنه خوابیده است و مقام معظم رهبری فرمود خرمشهرها در پیش داریم، قبول داریم مشکلات داریم اما باید صبر و مدیریت کرد، مشهد چه افتضاحی بود که دیروز غرور شهید داده‌ها، مومنین، انقلابیون و دوست‌داران نظام جریحه‌دار شد، ما از دولت محترم قاطعانه می‌خواهیم به وسط بیاید و حل کند‌ مشکلات مردم راو مثلا تا قوه قضاییه می‌خواهد وارد شود سریع آماج حملات قرار می‌دهند و ذهن‌ها را به سمتی می‌برند که انسان نمی‌فهمد چه خبر است این وسط.

خطیب جمعه گتاب از فتنه دیگری پرده برداشت و گفت: نکته بعدی که ما آن را جزو فتنه می‌دانیم قضایای انحراف است که عملکردشان مثال دوستی خاله خرسه است‌، خیال می‌کنند اگر ویدیو پر کنند و علیه مسئولین کشور بی‌مهابا بتازند مشکل حل می شود و برخی از قضات عقیده‌شان این است که ویدیو جرم نیست مکتوب جرم است به همین خاطر ویدیو پر می‌کنند.

جریان انحرافی به مردم، نظام و برخی مدیران دولتش ظلم کرد

تقی‌پور تصریح کرد: من جریان انحرافی را دارای چهار ظلم غیر قابل برگشت می‌دانم اول مخدوش کردن خدمت‌ها و مجاهدت‌های دولت نهم به وسیله چهره‌های خدوم و صادق چه در هیات دولت و چه در استان‌ها صورت گرفته است، مردم شریف ایران شیرینی خدمت پاک را در دولت نهم و برخی از سال‌های اولیه دولت دهم چشیدند  هرچند متاسفانه چهره‌های اصلی به فراموشی سپرده شدند و رییس دولت نهم و دهم و چند یار مرموز به نفع شخصی خودشان مصادره کردند عملکرد امروز این چنین افراد در واقع ظلم به خدمت‌گزاران بی مدعایی است که در دولت نهم و دهم بود مثلا یکی از آن‌ها جناب فتاح است که الان در کمیته امداد ببینید چه کارهایی می‌کند.

وی افزود: دومین ظلمی که همین جریان انحرافی اکنون می‌کند ظلم به نظام انقلاب است‌و سومین ظلمی که می‌کنند برخی به گمان مقابله با رقیبان سیاسی یا به گمان مبارزه با سرخط‌های اصلی فساد و بی‌عدالتی دست به شیوه‌هایی می‌زنند که جز خوش خدمتی به جریانات نفاق، فتنه و در نهایت تولید خوراک برای رسانه‌های بیگانه ثمری ندارد و چهارمین ظلمی که این جریان می‌کند و خودش روشن کردن شعله‌های فتنه است ظلم به رای دهنده‌های رییس دولت نهم است که در واقع به شخص رای ندادند به شعارهای انقلاب رای دادند و امروز دشمن شادند که امام سجاد در صحیفه سجادیه می فرماید خدایا من را دشمن شاد نکن  و این آقا امروز با این کارها ما را دشمن شاد کرده است و ظلم در حق کسانی می‌کند که در دولت نهم و دهم که خدمت بی‌منت را به کام مردم چشانده‌اند.

امام جمعه گتاب در پایان گفت: آن‌هایی که به رهبر منتقدند و می‌گویند رهبر چه کار می‌کند کسانی بودند که به امیرالمومنین منتقد بودند به علی می‌گفتند غلط کردیم تو را آوردیم بصیرت و هوشیاری حرف اول است، الان در به در می‌گردیم تا در فضای مجازی مواضع انقلاب را تبیین کنیم شما هوشیار باشید مردم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين