امروز : پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/29 - 19:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیوند آسمان و زمین در پوستر هشتمین جشنواره فیلم عمار

به گزارش بابل نوین، رسول خسروبیگی، طراح پوستر ۵ دوره جشنواره فیلم عمار اظهار داشت: برای طراحی پوستر به این فکر بودیم که چطور بین فضای سینما و فضای معدن ارتباط قرار کنیم. به این نتیجه رسیدیم که تیرگی و روشنی‌های معدن را در ترکیب رنگ پوستر اعمال کنیم. ترکیب رنگ پوستر متناسب با تیرگی و روشنی‌های فضای معدن و پیوند زمین و آسمان برای تکریم جایگاه کارگران است. به این دلیل فضای کلی پوستر تیره است و نوری سفید رنگ از یک نقطه این فضای تاریک را روشن می کند که این طرح پیوندی بین تاریکی سینما و معدن و همچنین روشنایی این دو فضا با یک منبع نور کوچک است.

وی افزود: در هر دوره اتاق فکر تشکیل و ایده‌ها بیان می‌شود. طرح نهایی ماحصل چندین دیدگاه است. تاکنون طراحی‌های هر دوره مورد بررسی هنرمندان قرار گرفته است. تعداد نظرهای موافق و مخالف تقریبا یکسان بوده و طرح پوستر دوره سوم بیش از سایر دوره ها مورد استقبال مردم و مسئولان سازمان‌های مختلف قرار گرفت.

گفتنی است؛ رسول خسرو بیگی متولد ۱۳۶۲ و فارغ التحصیل روابط بین الملل است. کار طراحی و گرافیک را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرده و در حال حاضر مدیر هنری دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است.

مدیریت هنری سازمان بورس، مجله سوره، طراحی پوستر برای برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طراحی پوستر ۵ دوره جشنواره فیلم عمار و کسب مقام اول طراحی مجله در مجلات دانشجویی سازمان بسیج از سوابق هنری این هنرمند جوان است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين