امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/29 - 19:18 ذخیره فایل ارسال به دوستان

توافق محرمانه آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مقابله با ایران

به گزارش بابل نوین، یک رسانه صهیونیستی در گزارشی از دستیابی محرمانه آمریکا و اسرائیل به یک توافق همکاری در ارتباط با چگونگی برخورد با ایران خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری هیل، بنا بر گزارش کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل، مقامات آمریکایی و صهیونیستی به صورت غیر علنی توانستند در ارتباط با چگونگی مقابله با ایران به یک توافق همکاری دست پیدا کنند.

هدف از این توافق که گفته می‌شود روز دوازدهم دسامبر در کاخ سفید امضا شده، مقابله با برنامه‌های موشکی و هسته‌ای ایران است و بر اساس آن، دو طرف توافق کرده‌اند که تیم‌های مشترکی را برای مواجهه با ایران در منطقه ایجاد کنند.

این توافق در راستای اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در روز ۱۳ اکتبر برای تائید نکردن پایبندی ایران به توافق هسته‌ای‌اش با گروه ۱+۵ حاصل شده است.

یکی از این تیم‌های مشترک قرار است با روابط تهران و حزب الله لبنان و همچنین فعالیت‌های ایران در سوریه مقابله کند.

هدف تیم دوم نیز مقابله با اهداف هسته‌ای ایران است و این در حالی است که تیمی دیگر متخصص در مقابله با برنامه‌های موشکی این کشور است.

یک تیم چهارم هم برای کنترل کسب آمادگی‌ها در برابر هر گونه تشدید تنش‌ها از سوی حزب‌الله یا تهران طراحی شده است.

کانال ۱۰ رژیم صهیونیستی همچنین گزارش داد: یک مقام بلندپایه اسرائیلی گفته است که واشنگتن و تل‌آویو در ارتباط با فرآیندها و روال‌های مرتبط با منطقه به طور کامل با یکدیگر توافق دارند.

ژنرال مک مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا و میر بن شابات، همتای اسرائیلی‌اش هدایت این مذاکرات را بر عهده داشته‌اند.

نشریه هیل با مقامات کاخ سفید برای اظهار نظر درباره این خبر تماس گرفته است.

این گزارش در حالی منتشر شده است که روابط آمریکا و ایران طی ماه‌های اخیر رو به وخامت رفته است.

ترامپ در ماه اکتبر اعلام کردکه توافق هسته‌ای با ایران را که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما حاصل شد، تائید نخواهد کرد.

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل اوایل ماه جاری(میلادی) زمانی که شواهدی ادعایی و به گفته خودش غیر قابل انکار در این باره ارائه کرد که ایران با نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل در حال تأمین تسلیحاتی حوثی‌های یمن است، به تهران حمله کرد.

از زمانی که ترامپ اوایل این ماه اعلام کرد که واشنگتن قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت خواهد شناخت، روابط آمریکا و اسرائیل گرم‌تر شده است.

پارلمان ایران روز چهارشنبه با انجام رأی گیری اعلام کرد که قدس پایتخت فلسطین است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين