امروز : پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/30 - 11:37 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بیانیه کانون فرهنگی هنری مساجد به مناسبت ٩دی

به گزارش بابل نوین، به مناسبت نهم دیماه ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور بیانیه‌ای را صادر کرد.

به نقل از کانون فرهنگی هنری مساجد کشور در آستانه نهم دی‌ماه، سالروز میثاق دوباره و دفاع بی‌بدیل همه اقشارِ ملت بزرگ ایران اسلامی و انقلابی با آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (رحمت‌الله علیه) و رهبر آزادگان جهان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد ظله‌العالی)، با تکیه بر قرآن و عترت بیانه‌ای به شرح زیر صادر کرد:
“روز نهم دی‌ماه برای نظام مقدس و انقلابی جمهوری اسلامی ایران، مصداق «وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا» بود، چرا که مردم با اتکال به خدوند متعال و اعتماد خالصانه به رهبر انقلاب اسلامی، به معنای کامل کلمه، ندای وحدت را سر داده و متحد و یک‌صدا به ریسمان الهی چنگ زدند. روز نهم دیماه مصداق: «مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَی نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا» بود، زیرا که در این روز بزرگ، مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی که از دیرباز تحت فرامین معمار بزرگ انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (رحمت‌الله علیه) پیروزی انقلاب اسلامی را با جان و مال خود رقم زده بودند و در این راه بسیاری شربت شهادت نوشیدند و بسیاری به دفاع از آرمانها پرداخته و با تمام وجود در انتظار جهاد و شهادت باقی ماندند که در چنین روزی، جان را مایه قوام انقلاب قرار دهند. و آخر اینکه حرکت عظیم این روز مصداق: «مُحَمَّدٌ رَسولُ اللَّهِ وَالَّذینَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» بود، چرا که مؤمنین به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی، در این روز وحدت و یکپارچگی را به تصویر کشیده و جانانه منافقان و مخالفان را سرافکنده و زبون ساختند. آری این حرکت عظیم مردمی، یادآور میثاق یاران امام حسین (علیه السلام) با ایشان بود که برای هزاران سال، انقلابی‌گری را از انقلابی نمایی مجزا ساخت و پرچم عزت و سربلندی را به اهتزاز درآورد. این روز، روز بصیرت بود؛ چرا که بصیرت بود که انقلابی‌گری را از انقلابی‌نمایی منفک ساخت.
در نهم دی‌ماه ۱۳۸۸ مردم ولایت‌مدار ایران اسلامی حماسه‌ای بزرگ آفریدند که نتیجه آن پایان فتنه‌ای بود که دشمنان انقلاب اسلامی تلاش داشتند با آن به اهداف خصمانه خود جامعه عمل بپوشانند. فتنه‌ای که برای نخستین بار تمامی دشمنان داخلی و خارجی در نقطه‌ای مشترک و با هدفی مشترک گردآمدند تا با خیال باطل خود، ریشه انقلاب اسلامی را بَرکَنند.
دبیر ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور، همچنین مسئولین و اعضای خدوم کانونهای فرهنگی هنری، روز پیوند عاشورایی مردم و رهبری و روز بصیرت و حضور آگاهانه ملت مسلمان ایران در خلق این حماسه عظیم تاریخی را ارج نهاده و از درگاه خداوند متعال برای ملت قدردان ایران اسلامی و رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد ظله‌العالی) موفقیت و سربلندی مسئلت می‌نمایند.”

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين