امروز : چهارشنبه, ۲۶ مرداد , ۱۴۰۱
تاریخ : 2017/12/30 - 19:12 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ابراز نگرانی آذری از شرایط ذوب‌آهن در آستانه حضور در آسیا

به گزارش بابل نوین، سعید آذری، در بیانیه‌ای خطاب به مدیران عالی‌رتبه ذوب‌آهن، نمایندگان و مسئولان استان اصفهان در خصوص شرایط کنونی این باشگاه در آستانه حضور در لیگ قهرمانان آسیا ابراز نگرانی کرد و خواستار توجه ویژه همه مسئولان به این باشگاه شد. متن کامل بیانیه مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن به شرح زیر است:

«مدیران عالی رتبه ذوب‌آهن، نمایندگان و مسئولان استان اصفهان، باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب‌آهن اصفهان یکی از باشگاه‌های قدیمی، سیستماتیک و ریشه‌دار ورزش کشور است که از  بدو ظهورش در عرصه ورزش ایران، همواره منشاء سازندگی، افتخار آفرینی و نوگرایی بوده است.

باشگاهی که در آستانه پنجاهمین سال شروع حیات خود، هم‌اکنون در حال فعالیت در رشته‌های ورزشی متعدد در عرصه ورزش بانوان و آقایان است. باشگاهی که فرود و فرازهای زیادی را در طی پنج دهه حضور فعال خود در ورزش این مرز و بوم تجربه کرده است. کسب  مقام‌های متعدد داخلی و بین‌المللی و شرکت در آوردگاه‌های آسیایی و جهانی به عنوان نماینده ایران افتخار آفرین، گوشه‌ای از تلاش‌های مدیران این مجموعه با اعتبار در این مدت بوده است.

و اما سقوط اعتبار این باشگاه در سال‌های ۹۰ تا اواسط سال ۹۲ رقم خورد، جایی که قوانین دست و پاگیر باعث بروز افت شدید عملکرد در ذوب‌آهن شد، هر چندکه از نیمه دوم سال ۹۲ مجدداً با تلاش مدیران عالی رتبه شرکت سهامی ذوب‌آهن شامل هیئت مدیره شرکت، مدیران عامل و معاونین ذوب‌آهن و مدیران مجموعه باشگاه و اعضای هیئت مدیره آن اوج گیری مجدد باشگاه کلید خورد و کسب دو مقام قهرمانی جام حذفی و یک مقام قهرمانی سوپر جام لیگ کشور در رشته فوتبال و راهیابی مجدد به مسابقات باشگاه‌های آسیا و همچنین قهرمانی در رشته‌های ورزشی وزنه‌برداری، والیبال نشسته، دوومیدانی، تنیس روی میز، شطرنج و تکواندو در رده آقایان و کسب مقام‌های قهرمانی در رشته‌های والیبال، والیبال نشسته و تنیس روی میز در رده بانوان، ساخت سالن‌های چند منظوره، زمین‌های چمن و مجموعه‌های ورزشی کاربردی، شرکت در مسابقات زیر مجموعه‌های فوتبال و معرفی بیش از ۲۰۰ ملی‌پوش در این رشته‌ها بخشی از دستاوردهای بسیار مهم این باشگاه بوده است. این موفقیت‌ها وقتی اهمیت دوچندان پیدا می‌کنند که ذوب‌آهن در طی این مدت علاوه بر رقابت در میادین ورزشی، در عرصه‌های قضایی و حقوقی بین‌اللملی نیز در حال مبارزه بوده است و مبالغ هنگفتی را به عنوان جرایم حاصل از عدم توجه به قوانین موجود حقوقی ورزش در سنوات گذشته پرداخت کرده است. همین عامل باعث تحلیل بودجه‌های جاری باشگاه شد و کاهش بودجه باشگاه نیز در طی دوسال گذشته، مزید بر علت برای نگرانی آتی بوده است.

امروز در حالی که ذوب‌آهن باز هم نماینده ایران عزیز در رقابت‌های آسیایی است و بایستی در میادین بین‌المللی به ویژه در رشته فوتبال به مصاف رقبای قدرتمند آسیایی از جمله کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برود، نیازمند توجه خاص به عنوان نماینده کشور جمهوری اسلامی ایران است.

ذوب‌آهن ایران نه ذوب آهن اصفهان، بایستی در کمتر از یک ماه دیگر، در یک آوردگاه مهم آسیایی نماینده کشوری باشد که اکنون در کشاکش جدال دیپلماتیک سیاسی به ویژه در منطقه حساس خاورمیانه است و بایستی با تمامی قوا به جنگ نابرابر در مقابل تیمه ای متمول عربی برود. از این رو می‌طلبد که کماکان مدیران ارشد مجموعه ذوب‌آهن، سهامداران عمده شرکت سهامی ذوب‌آهن، معاونان و مدیران و مدیریت عالی ذوب‌آهن دست از حمایت باشگاهی که متعلق به خودشان است بر ندارند و یک شیر بی یال و دم را روانه مسابقات باشگاه‌های آسیا که پیش نیاز آن در دهم بهمن ماه و مسابقه با تیم آیزاول کشور هندوستان است، نکنند.

این در حالی است که باشگاه ذوب‌آهن در برند سازی شرکت سهامی ذوب‌آهن طی سه سال گذشته نقش پررنگی در سطح منطقه داشته است، پس باور تخصصی و عمومی بر آن است که این بار هم باید قدرتمندتر از گذشته در مسابقات حضور یابد. از سویی این از منظر اقتصادی نیز قابل تأمل است که حضور قدرتمند در این مسابقات و صعود از هر مرحله، می‌تواند بسیاری از تنگناهای اقتصادی باشگاه را نیز مرتفع سازد.

پس دست در دست هم به ذوب‌آهن ایران یاری برسانیم تا به عنوان نماینده مردم سلحشور این کشور در عرصه رقابت‌ها حضور یابد. بدیهی است این حمایت‌های مادی و معنوی، وظیفه ملی و میهنی همه عزیزانی است که دستی در آتش مدیریت این مجموعه صنعتی دارند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين