امروز : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/30 - 19:29 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام منصوب شد

وزیر راه در سالروز قرارداد ساخت یکساله ترمینال سلام طی حکمی شهرام آدم نژاد معاون برنامه ریزی سازمان راهداری را به عنوان مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شهر فرودگاهی امام خمینی منصوب کرد. ترمینال سلام هم اکنون ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش بابل نوین، در حکم آخوندی خطاب به شهرام آدم نژاد آمده است؛

با توجه به تعهد، تخصص و تجربیات ارزنده جنابعالی و به استناد ماده ۲۶ اساسنامه و مصوبه مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۶ مجمع عمومی عادی شرکت و به موجب این حکم به عنوان مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) منصوب می‌شوید.

در انجام مأموریت محول شده شایسته است به موارد زیر توجه فرمایید:

۱- مهمترین مأموریت ما در دولت وضع و اجرای مقررات به منظور افزایش ایمنی، رفاه، بهبود کیفیت خدمات و حفاظت از حقوق شهروندان است. بنابر این در طراحی و بازنگری سازمان و مدیریت اجرایی و فرایند‌های عملیاتی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بر اساس استانداردهای بین‌المللی اقدام نمایید.

۲- ایمنی و استاندارد قوانین غیر قابل شکست در عملیات هوانوردی است. از شما و هیئت مدیره شرکت انتظار می‌رود طی یک برنامه مشخص نسبت به ارتقای موقعیت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) اقدام نمایید.

۳- شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) سه مأموریت متفاوت مدیریت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ‌ توسعه فرودگاه و مدیریت جاری فرودگاه را بر عهده دارد. نظام ساماندهی این شرکت سه مأموریتی و استقرار نظام حاکمیت شرکتی در آن نیازمند توجه و پیچیدگی‌های آن است. حد اقل شرطی که باید رعایت شود استقرار سیستم مستقل نسبی این مأموریت‌ها، به منظور امکان ارزیابی موفقیت در هریک است.

۴- سیاست دولت مبتنی بر آزادسازی و بیشینه کردن سهم بخش خصوصی در اقتصاد ملی است. در هر صورت لازمه این کار شفافیت و استقرار نظام رقابت در تمام حوزه‌های مأموریت آن شرکت است.

۵- توسعه و مدرن سازی فرودگاه امام خمینی (ره) نیازمند سرمایه‌گذاری فراوانی است، با این وجود افزایش میزان بهره‌وری از سرمایه‌گذاری‌های انجام‌یافته باید در صدر فعالیت‌ها قرار گیرد.

۶- جذب فناوری‌های جدید و ارتقای فناوری‌های موجود و همچنین آموزش و توسعه نیروی انسانی در فرودگاه امام خمینی (ره) در حوزه‌های عمومی و خصوصی باید مورد توجه باشد.

۷- اهداف مشخصی در طرح توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) منظور شده است. برنامه‌ریزی دقیق و تأمین منابع لازم برای دسترسی به آن‌ها و به موقعیت مورد انتظار این فرودگاه در شبکه فرودگاه‌های منطقه باید مورد توجه شما و هیئت مدیره باشد.

۸- استفاده از فناوری‌ اطلاعات در فرودگاه چه در مدیریت سازمان و چه در سهولت دسترسی شهروندان و مسافران به اطلاعات و به خدمات و همچنین خدمات دسترسی به شبکه اینترنت در فرودگاه و سایر خدمات مرتبط مورد تأکید است.

به گزارش تسنیم فتاحی سرپرست سابق شهر فرودگاهی امام در حال رئیس هیئت مدیره این شرکت است و به نظر می رسد وزیر راه و شهرسازی فعلا نمی خواهد مانند برخی زیرمجموعه های وزارت راه اعضای هیئت مدیره ها را با احکامش دچار تغییر و تحول کند.

ترمینال سلام یکی از پروژه های مهم فرودگاه امام خمینی (ره) است که وزیر راه وعده احداث و بهره برداری ۱۴ ماهه آنرا در یکی از بازدیدهایش داده بود.

اما یکماه قبل از سر رسید وعده آخوندی (اوایل تابستان ۹۵) این پروژه متوقف شد و هشت ماه بعد یعنی دیماه همان سال قرارداد یکساله ای برای احداث این ترمینال امضا شد. این در حالی است که در سالگرد قرارداد مذکور عباس آخوندی مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی را منصوب کرده و بر خلاف تمام تاکیدات درباره ساخت پروژه مطابق قرارداد ترمینال سلام در پیشرفت حدود ۶۰درصدی است.

یکی از حواشی این پروژه تاکید برخی مقامات بالا در رابطه با عدم اطلاع رسانی بوده، این مسئله بعد از داستان تخریب ساختمان وی آی پی و هزینه های تلف شده بیت المال شدیدتر شد.

آدم نژاد جزو معدود مدیران خوش فکر سازمان راهداری است که سابقه خوبی در این حوزه از خود به جای گذاشته است. طرح پایش و پیمایش وسایل نقلیه عمومی با مدیریت وی باعث صرفه جویی مناسبی در مصرف گازوئیل شده است. به نظر می رسد می توان به اجرای طرح های توسعه ای امام خمینی از جمله ترمینال سلام و افزایش ظرفیت پذیرش و اعزام این فرودگاه امیدوار بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين