امروز : شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/30 - 20:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکنش مداخله‌جویانه مقامات آمریکا به مسایل داخلی ایران

به گزارش بابل نوین، رئیس جمهور آمریکا باز هم در اقدامی مداخله جویانه به اعتراضات در برخی شهرهای کشورمان واکنش نشان داد و خواستار رسیدگی به حقوق مردم ایران شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اعتراض‌ها در چند شهر ایران با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود مدعی حمایت از مردم ایران شد.

ترامپ در پیام مداخله جویانه خود نوشت: دولت ایران باید به حقوق مردم احترام بگذارد. جهان در حال تماشا است.

در ادامه مداخله‌های واشنگتن در امور داخلی کشورمان وزارت امور خارجه آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای خواستار حمایت تمام ملت‌ها از مطالبات ‌مردم ایران شد.

بنا بر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا، در ادامه این بیانیه که توسط هیتر نوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا صادر شد، آمده است:‌ ما گزارش‌های تظاهرات متعدد شهروندان ایرانی در شهرهای مختلف این کشور را دنبال می‌کنیم. ایالات متحده دستگیری معترضان مسالمت‌جو را محکوم می‌کند. ما از تمام ملت‌ها می‌خواهیم از مردم ایران و مطالبات آنها برای حقوق ابتدایی شان و پایان فساد به‌طور علنی حمایت کنند.

همچنین سخنگوی کاخ سفید و برخی اعضای کنگره آمریکا به این اعتراضات واکنش نشان دادند.

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در موضع گیری مداخله جویانه خود درباره اعتراض‌ها در ایران پیامی در صفحه توئیترش منتشر کرد و به تکرار ادعاهای بی‌اساس واشنگتن درباره کشورمان پرداخت.

وی نوشت: مهم است که ما از معترضان در ایران حمایت کنیم. این وضعیت به دلیل حمایت ایران از تروریسم به جای رسیدگی به مشکلات شهروندانش است.

همچنین سناتور تام کاتن که همواره مواضعی ضد ایرانی داشته است، با انتشار بیانیه‌ای به این اعتراضات واکنش نشان داد.

وی با ادعای اینکه مقامات ایران توجهی به نیازهای شهروندان این کشور نمی‌کنند گفت: ما باید از مردم ایران حمایت کنیم.

اورین هچ، سناتور برجسته جمهوری‌خواه از ایالت نیز در موضع گیری درباره مسائل داخلی در صفحه توئیتر خود نوشت: من در کنار مردم ایران و درخواستشان برای شفافیت و آزادی ایستاده‌ام و از همکارانم در کنگره آمریکا می‌خواهم با من همراه شوند.

به گزارش ایسنا، در روزهای اخیر تعدادی از مردم کشورمان در چند شهر ایران در واکنش به آنچه وضعیت اقتصادی عنوان شده، دست به اعتراض زدند. مقامات آمریکایی در حالی مدعی حمایت از شهروندان ایران هستند که این کشور در طول نزدیک به چهار دهه گذشته با سیاست‌های مداخله جویانه و جنگ طلبانه خود در ایران تلاش کرده است تا کشورمان را از پای دربیاورد و به مردم ایران آسیب بزند.

همچنین سناتور تام کاتن که همواره مواضعی ضد ایرانی داشته است، با انتشار بیانیه‌ای به این اعتراضات واکنش نشان داد.

وی با ادعای اینکه مقامات ایران توجهی به نیازهای شهروندان این کشور نمی‌کنند گفت: ما باید از مردم ایران حمایت کنیم.

اورین هچ، سناتور برجسته جمهوری‌خواه از ایالت نیز در موضع گیری درباره مسائل داخلی در صفحه توئیتر خود نوشت: من در کنار مردم ایران و درخواست‌شان برای شفافیت و آزادی ایستاده‌ام و از همکارانم در کنگره آمریکا می‌خواهم با من همراه شوند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين