امروز : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/31 - 19:21 ذخیره فایل ارسال به دوستان

راهداری مازندران از ۵۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در حریم راه‌ها جلوگیری کرد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: در دو ماه گذشته بیش از ۷۵۰ مورد تخلف در زمینه ساخت وساز غیرمجاز در حریم راه‌های مازندران توسط راهداران این اداره کل جلوگیری شده است.

به گزارش بابل نوین، احمد آفرین محمدزاده با اشاره به اینکه صیانت از حریم راه‌ها به منظور توسعه و حفظ این سرمایه ملی، از وظایف ذاتی عموم مردم است، اظهار داشت: مازندران به دلیل شرایط جغرافیایی و طبیعی خود و  نزدیکی شهرها و روستاهای این استان و به لحاظ تقاضای بی شمار جهت تفکیک اراضی و بازده بودن کاربرها در حاشیه راه‌ها ، اراضی مجاور حریم راه‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: این مهم عاملی شده تا ساخت و سازهایی در این اراضی بدون مجوز از مراکز ذیربط بصورت غیر مجاز صورت پذیرد و از طرفی به دلیل رشد فزاینده ترافیک و تولید خودرو، محورهای استان نیاز اساسی به ارتقای و توسعه و تعریض داشته که این پدیده ناموزون و نامتعارف اثرات بسیار سویی را در سطح محورها ایجاد کرده است.

محمدزاده تصریح کرد: از آنجا که حفظ و نگهداری از راه‌های موجود یکی از وظایف ذاتی و اصلی این اداره کل بوده، از این رو با تمام توان و بکارگیری امکانات و تجهیزات خود با توجه به کمبود اعتبارات و منابع مالی مناسب توانسته در این مسیر گام‌های ارزنده ای در جهت ایمن‌سازی و روان‌سازی ترافیک بردارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران، اجرای عملیات راهداری را در این استان بسیار حیاتی و مهم برشمرد و افزود: علاوه بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، این اداره کل در دوماه اخیر نیز بیش از ۲۲۰ حکم تخریب برای اینگونه ساخت و سازها گرفته است.

محمدزاده گفت: ۳۳۵۰ مورد تابلوهای غیرمجاز و وسایل سد معبر توسط راهداران در حریم راه‌های مازندران جمع آوری شده است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين