امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/01 - 12:50 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نیازمند «معلم» با استانداردهای جدید هستیم

به گزارش بابل نوین، رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای اینکه دانش آموز و نسلی پربار، متعهد و پرتلاش داشته باشیم نیاز است به دنبال ارتقای سطح معلمان و تخصصی کردن فعالیت‌های آنان باشیم.

اسفندیار چهاربند در بازدید از مراکز علمی و پژوهشی حوزه علمیه قم، اظهارکرد: در سال‌های اخیر انتظارات از شغل معلمی افزایش یافته و این مسئله استانداردها را تحت تاثیر قرار داده است.

وی افزود: استانداردها در برخی زمینه ها از جمله توانایی ذهنی و قابلیت‌های جسمی بسیار متفاوت شده است.

چهاربند با بیان اینکه معلم ستون اصلی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است گفت: معلمان باید راهکارهای سند را اجرا کنند، در حقیقت مطالبات سند مانند باری است که بر دوش معلم گذاشته می شود، در این شرایط نیاز به تقویت معلم داریم چرا که با استانداردهای فعلی، ستون معلم نمی تواند در برابر بار سند تحول دوام بیاورد.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: معلمی که استخدام می کنیم باید ۳۰ سال در خدمت آموزش و پرورش باشد و سرعت تحولات در عرصه قابلیت های اجتماعی، برقراری ارتباط و توانایی ذهنی بسیار بالاست و با پیشرفت فضای مجازی، نیاز به معلمان با استانداردهای جدید داریم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با بیان اینکه امروز در حوزه های علمیه و مراکز وابسته، ظرفیت بسیار خوبی برای همکاری وجود دارد، اظهارکرد: ما می توانیم در ذیل تفاهم نامه همکاری ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، فعالیت های گسترده‌ای در راستای تربیت و آموزش معلمان با همکاری دانشگاه فرهنگیان داشته باشیم.

چهاربند توجه به مربی و معلم را از اولویت های وزارت خانه به ویژه مرکز برنامه ریزی منابع انسانی توصیف کرد و گفت: با همکاری حوزه علمیه نسبت به تعلیم و تربیت معلمان با هدف ارتقای همه جانبه ایشان گام های موثری برداریم چرا که معلمین ما باید پاسخگو باشند و این پاسخگویی موجب می شود نسلی که تربیت می شوند برای نظام اسلامی، نسلی کارآمد و پاسخگو باشد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين