امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/01 - 12:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رونقی در بازار مسکن احساس نمی‌شود

به گزارش بابل نوین، جمشید برزگر رئیس انبوه سازان مسکن کشور  با بیان اینکه در بازار مسکن هیچ رونقی احساس نمی‌شود، اظهار کرد: افزایش معاملات مسکن در بازار ناشی از سر رسید زمان تسهیلات است؛ اما به معنای رونق در این بازار نیست.

وی با تأکید بر اینکه مردم قدرت خرید ندارند، افزود: افرادی که تسهیلات را دریافت کرده‌اند تنها به دنبال خرید خانه‌های امن هستند و متأسفانه تعداد این نوع واحد‌های مسکونی در کشور بسیار پایین است و تنها توسط افراد شناسنامه‌دار ساخته می‌شود.

برزگر با بیان اینکه هیچ اتفاق و مذاکراتی برای نوسازی بافت‌های فرسوده صورت نگرفته است، افزود: تولیدکنندگان برای نوسازی نیازمند تسهیلات و امکانات فراوانی هستند که باید از طریق دولت در اختیار آنها قرار گیرد، ولی با توجه به پیگری‌های فراوان متأسفانه این اقدام صورت نگرفته است.

رئیس انبوه سازان مسکن کشور، تصریح کرد: دولت باید با حمایت از تولیدکنندگان و نیز ارائه تسهیلات از طریق صندوق توسعه ملی بتواند منابع مالی را برای بهسازی و نوسازی این واحد‌ها در اختیار آنها قرار دهد.

برزگر با بیان اینکه قیمت تمام شده مسکن در بازار افزایش یافته است، گفت: رشد قیمت برخی از نهاد‌ها از جمله انشعاب آب و فاضلاب از ۶۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون تومان، زمینه ساز افزایش قیمت تمام شده مسکن می‌شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين