امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/02 - 16:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بت‌شکن: پرداخت تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی به زوج‌های جوان در بافت‌های فرسوده/ رشد ۵۵ درصدی تسهیلات خرید مسکن

به گزارش بابل نوین، هاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک مسکن امروز(سه‌شنبه) در مراسم کلنگ زنی پروژه صد واحدی در محله سیروس، با بیان اینکه عملیات اجرایی برنامه نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده باعث اشتغال آفرینی برای جوانان در حوزه ساخت‌وساز می‌شود، اظهار کرد: به ازای هر واحد مسکونی با متراژ متوسط، دو نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم دارای شغل می‌شود.

وی تأکید کرد: بانک مسکن با حمایت از انبوه‌سازان و شرکت‌های ساختمانی در بخش توسعه زیرساخت‌ها و شهرهای جدید بازآفرینی شهری ایجاد می‌کند.

بت‌شکن اظهار کرد: در دولت یازدهم برنامه خوبی جهت اعطای تسهیلات فراهم شد و بانک مسکن در حوزه پرداخت تسهیلات ساخت، رشد ۷۰ درصدی داشت به طوری که تا امروز به ۱۴۰ هزار واحد مسکونی تسهیلات پرداخت و ۷۰ هزار میلیارد ریال برای ۱۵۰ هزار واحد تسهیلات خرید پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک مسکن یادآور شد: خوشبختانه امسال با رشد ۵۵ درصدی در تسهیلات خرید و رشد ۲۳ درصدی در تعداد تسهیلات رو‌به‌رو بودیم.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه نرخ تسهیلات خرید مسکن را تک رقمی کرده‌ایم، گفت: نرخ تسهیلات برای بافت‌های فرسوده ۸ درصد و برای سایر واحدها ۹٫۵ درصد بوده که با کاهش این میزان نرخ میزان ثبت نام کنندگان افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: در صندوق پس‌انداز یکم به طور متوسط تا امروز ۳۳۴ هزار نفر، حدود ۲۲٫۵ میلیون تومان سپرده‌گذاری کرده‌اند.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه این بانک در حوزه‌های بافت‌های فرسوده یکی از فعال‌ترین موسسات مالی در پرداخت تسهیلات به شمار می‌رود، گفت: در حوزه بافت‌های فرسوده ۳۶ هزار فقره تسهیلات پرداخت شده و سهم بانک مسکن در این پرداخت ۳۲ هزار فقره بوده است.

بت‌شکن اظهار کرد: طبق برنامه ششم سالانه باید ۳۰۰ هزار واحد تسهیلات به بافت‌های فرسوده پرداخت شود که متأسفانه به دلیل محدودیت‌های بودجه هنوز محقق نشده است.

وی با بیان اینکه با نوآوری‌های صورت گرفته توانسته‌ایم برنامه‌های متعددی را در تأمین تسهیلات در دستور کار خود قرار دهیم، افزود: تسهیلات ساخت ۴۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد به سازندگان یکی از این برنامه‌ها به شمار می رود و اگر یارانه این سود پرداخت شود، می‌توانیم نرخ سود تسهیلات را ۹ درصد کاهش دهیم.

بت‌شکن افزود: روش دوم پرداخت تسهیلات خرید و ساخت از محل حساب سپرده صندوق یکم است و اگر در لایحه بودجه ۹۷، ۲۵۰۰ میلیارد تومان دولت برای احیای بافت‌های فرسوده منابع تجهیز کند در مقابل بانک مسکن نیز همین میزان منابع را تجهیز خواهد کرد.

مدیرعامل بانک مسکن در ادامه از پیشنهاد جدید کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در جهت پرداخت تسهیلات خبر داد و گفت: پرداخت ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی برای زوج‌های جوان پیشنهاد شده که امیدوار هستیم در کمیسیون تلفیق مجلس به تصویب برسد.

وی در ادامه افزود: بر اساس این طرح برای زوج‌های جوان ۱۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه مسکن به شرط سپرده‌گذاری در صندوق پس‌انداز یکم پرداخت می‌شود و اگر متقاضی در طول یک سال ۲۰ میلیون تومان سپرده‌گذاری کند ۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه و اگر دو سال سپرده‌گذاری کند ۶۰ میلیون تومان و در صورتی که تعداد سال‌های سپرده‌گذاری افزایش یابد میزان تسهیلات به ۸۰ میلیون تومان خواهد رسید.

بت‌شکن تأکید کرد: این تسهیلات به متقاضیانی پرداخت می‌شود که در بافت فرسوده اقدام به خرید یا ساخت واحد مسکونی کنند.

مدیرعامل بانک مسکن تأکید کرد: به ازای ۶ ماه دو برابر میزان سپرده‌گذاری وام ارزان قیمت به متقاضیان پرداخت می‌شود و هم اکنون در شهر تهران برای زوج‌های جوان با احتساب اصل سپرده ۲۴۰ میلیون تومانی، تسهیلات خرید پرداخت می‌شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين