امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/03 - 22:19 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر عامل بانک ملی خبر داد؛ پرداخت وام مسکن ۱۰۰ میلیونی در بانک ملی

به گزارش بابل نوین، محمدرضا حسین‌زاده مدیرعامل بانک ملی در مراسم رونمایی از طرح ویژه مسکن، اظهار کرد: طرح جدید حساب سپرده سرمایه گذاری خاص گواهی سپرده مسکن به زودی آغاز می‌شود. با این اقدام، انحصار بانک مسکن در فروش اوراق حق تقدم مسکن از بین رفته و پیش بینی می‌شود قیمت این اوراق کاهش یابد. این اوراق با مجوز بانک مرکزی و سازمان بورس، توسط بانک ملی ایران به عنوان بانک عامل به‌زودی در شعب این بانک عرضه خواهد شد.

وی گفت: بر این اساس شرایط عمومی افتتاح حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی مسکن همانند شرایط عمومی افتتاح حسابهای سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت عادی بوده و میزان حداقل مانده و تسهیلات اختصاصی در قالب سه طرح قابل انجام است.

مدیرعامل بانک ملی اذعان کرد: بر این اساس مشتری می تواند بر اساس شرایط خود یکی از طرح ها را انتخاب و اقدام به سپرده گذاری کند. در طرح اول حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب ۱۶میلیون تومان بوده که حداقل مدت سپرده سرمایه گذاری یک ماه و نرخ سود متعلقه به سپرده ۱۰درصد خواهد بود. در این طرح همچنین مبلغ حداقل سپرده برای تخصیص یک سهم اوراق به نحوی است که به ازای هر ۱۸۲میلیون ریال یک سهم اوراق به صورت ماهانه تعلق می گیرد.

حسین‌زاده افزود: در طرح شماره دو حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب ۱۶میلیون تومان و حداقل مدت سپرده سرمایه گذاری سه ماه خواهد بود. در این طرح نرخ سود متعلقه به سپرده ۱۲درصد و مبلغ حداقل سپرده برای تخصیص یک سهم اوراق، به نحوی است که به ازای هر ۲۲میلیون و ۳۰۰هزار تومان یک سهم اوراق به صورت ماهانه تعلق می گیرد.

وی بیان کرد: در این میان ملاک تخصیص هر برگ اوراق، ماندگاری میانگین ماهانه بر مبنای حداقل مانده در هر روز است؛ به شرط آنکه مانده حساب مشتری در هیچ روزی کمتر از مبلغ ۱۶ میلیون تومان نباشد.

مدیرعامل بانک ملی گفت: در این طرح به ازای هر ۲۲میلیون و ۳۰۰هزار تومان در میانگین مذکور برای اولین بار پس از سه ماه و پس از آن به شرط حفظ شرایط یادشده، ماهانه یک برگ اوراق گواهی حق تقدم از تاریخ ۱۵هر ماه تعلق خواهد گرفت.

حسین‌زاده تأکید کرد: سود سپرده این طرح به صورت ماهانه ۱۰درصد به حساب مشتریان واریز خواهد شد و دو درصد الباقی در مقاطع سه ماهه به شرط آنکه کمترین مانده روزانه مشتری در طول سه ماه پایین تر از ۲۲میلیون و ۳۰۰هزار تومان نشود، واریز خواهد شد.

وی تصریح کرد: البته در صورتی که مشتری قبل از سررسید سه ماهه اقدام به برداشت تمام یا بخشی از سپرده خود کند، نرخ سود متعلقه مشابه سپرده سرمایه گذاری عادی ده درصد محاسبه خواهد شد و اگر مانده مشتری در طول دوره به کمتر از حداقل مانده اعلام شده برسد، تخصیص اوراق متوقف شده و پس از افزایش مانده حساب به حداقل تعیین شده و حفظ مانده در مدت زمان تعیین شد، تخصیص اوراق مجددا آغاز خواهد شد.

مدیرعامل بانک ملی بیان کرد: در طرح شماره سه حداقل مبلغ سپرده گذاری ۵ هزار تومان و نرخ سود متعلقه به سپرده های این طرح ۱۰درصد است؛ اما تعهد بانک در قبال سپرده گذاری صرفا محدود به پرداخت سود است و تخصیص اوراق بر اساس اولویت بندی امتیازها مطابق جدول ذیل و بر اساس منابع هر شعبه به صورت مجزا و طبق سیاست‌های اعتباری سالانه بانک تعیین و به تعدادی از مشتریان تعلق خواهد گرفت.

حسین‌زاده در ادامه گفت: همچنین نحوه خرید و فروش اوراق نیز مشخص شده که بر مبنای آن، امکان خرید و فروش اوراق گواهی مسکن برای مشتریان در بازار فرابورس و از طریق شرکت‌های کارگزاری طبق مقررات سازمان بورس امکان پذیر است. همچنین به منظور رفاه حال مشتریان امکان نقل و انتقال اوراق یادشده توسط شعب صرفا برای اشخاص حقیقی و یا حقوقی دارنده حساب نزد شعب بانک ملی نیز فراهم شده است.

وی افزود: سپرده گذاران در حساب سرمایه گذاری خاص گواهی مسکن، علاوه بر دریافت اوراق حق تقدم مسکن که قابل ارائه در بورس است می توانند بر اساس شرایط هر طرح از تسهیلات مسکن بهره مند شوند. با استفاده از این اوراق مشتریان می توانند نسبت به دریافت تسهیلات بابت خرید و یا ساخت با ویژگی های تسهیلاتی اقدام کنند.

مدیرعامل بانک ملی با بیان اینکه نرخ سود تسهیلات معادل ۱۷٫۵ درصد و دوره بازپرداخت طرح حداکثر ۱۲ساله است، اذعان کرد: تسهیلات جعاله تا سقف ۱۰میلیون تومان با نرخ سود ۱۷٫۵درصد و دوره بازپرداخت ۳۶ ماهه تدارک دیده شده است. اما باید توجه داشت که سقف اعطای تسهیلات به هر شخص ۶۰ میلیون تومان و نوع عقد تسهیلات نیز فروش اقساطی طرح اوراق گواهی حق تقدم از تسهیلات مسکن است.

حسین‌زاده گفت: در شهر تهران به ازای هر واحد مسکونی، به صورت انفرادی ۶۰ میلیون تومان، برای زوجین صد میلیون تومان در نظر گرفته شده است، شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و مراکز استانها به ازای هر واحد مسکونی به صورت انفرادی ۵۰میلیون تومان و برای زوجین ۸۰میلیون تومان می توانند وام دریافت کنند. همچنین در سایر مناطق شهری نیز به ازای هر واحد مسکونی به صورت انفرادی ۴۰ میلیون تومان و برای زوجین ۶۰ میلیون تومان است.

مدیرعامل بانک ملی خاطرنشان کرد: اوراق صادره از تاریخ صدور به مدت دو سال دارای اعتبار است و حداکثر یک ماه پس از پایان مهلت انقضای اوراق یادشده امکان دریافت تسهیلات مسکن از طریق شعبه بانک میسر است و پس از پایان مهلت مذکور بانک هیچ گونه تعهدی در قبال دارنده اوراق ندارد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين