امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/04 - 13:42 ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتقال نفت خام از کشور‌های حاشیه دریای خزر به پالایشگاه تهران

به گزارش بابل نوین، سید حمید حسینی مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال گفت: ۲ میلیون و ۲۸۵ هزار بشکه نفت خام کشور‌های حاشیه دریای خزر تاپایان آذر امسال در قالب قرارداد سوآپ به پالایشگاه تهران انتقال یافته است.

وی افزود: نفت خام انتقالی به پالایشگاه تهران بر اساس قراداد سوآپ به وسیله ۴۷ فروند کشتی نفتکش در پایانه نفت شمال واقع در ساحل دریای خزر در شهرستان نکا تخلیه شد.

حسینی گفت: نفت خام طرح سوآپ با تلاش کارکنان مراکز انتقال نفت نکا، ساری، ‎گل‎پل و اوریم در منطقه شمال و فشار شکن مغانک در منطقه تهران به پالایشگاه تهران منتقل می‎ شود.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال ظرفیت کنونی خط انتقال نفت خام را ۳۵۰ هزار بشکه در روز اعلام کرد و افزود: این ظرفیت در صورت نیاز با اعمال برخی تغییرات فنی در مراکز انتقال نفت، قابل افزایش به ۵۰۰ هزار بشکه در روز است.

بر اساس آمار‌های موجود، از سال ۸۲ تا ۹۱ به مدت ۹ سال به طور میانگین روزانه ۱۲۵ هزار بشکه نفت خام از کشور‌های آسیای میانه به پایانه نفتی شمال حمل و از طریق لوله به پالایشگاه‌ های کشور انتقال می‌یافت که حداقل درآمد از این محل به ازاء هر بشکه نفت حدود یک دلار بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين