امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/04 - 20:49 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نبی پور مطرح کرد: تعادل بازار تخم مرغ با واردات/قیمت به شانه‌ای ۱۰ هزار تومان رسید

به گزارش بابل نوین، ناصر نبی پور رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران  از کاهش نرخ تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۵ هزار و ۲۰۰ تومان، معادل شانه ای ۱۰ هزار تومان و دانه ای ۳۳۰ تومان بوده که نسبت به یک هفته اخیر هر کیلو هزار و ۶۰۰ تومان کاهش یافته است.

وی در پاسخ به این سوال که علت نرخ بالای تخم مرغ در خرده فروشی ها چیست، افزود: با توجه به توزیع مناسب تخم مرغ داخلی و وارداتی ، مسئولان امر باید بر این امر نظارت داشته باشند.

نبی پور ادامه داد: با وجود فراوانی تخم مرغ در میادین، غرفه داران از تحویل تخم مرغ در سه روز اخیر امتناع می‌کنند.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار درباه آخرین آمار واردات تخم مرغ بیان کرد: براساس آخرین آمار گمرک تاکنون ۱۱۶ تن تخم مرغ به منظور تعادل قیمت و کنترل بازار وارد شده است.

وی نرخ واقعی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به نوسان قیمت نهاده ها و بیماری آنفولانزا حاد پرندگان، افزایش قیمت تخم مرغ به منظور جلوگیری از ضرو زیان مرغداران امری ضروری است.

به گفته نبی پور؛ در شرایط کنونی حداکثر تولید روزانه تخم مرغ هزار و ۷۰۰ تن بوده که نسبت به ماه های اخیر ۵۰۰تن کاهش یافته است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه آمارهای مختلفی از معدوم سازی طیور اعلام می شود، یادآور شد: براساس آمار سازمان دامپزشکی ۱۲ میلیون، سازمان برنامه و بودجه ۱۶ میلیون و اتحادیه ۱۵ میلیون قطعه مرغ تخم گذار معدوم شده که خسارت فراوانی را به صنعت مرغداری وارد کرده است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين