امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/06 - 10:36 ذخیره فایل ارسال به دوستان

۳۰۰ هزار بیمار مصروع در کشور نیاز به عمل جراحی دارند/ کنترل بیماری ۶۰ درصد مبتلایان به صرع با دارو

یک متخصص مغز و اعصاب گفت: حدود ۳۰۰ هزار بیمار مصروع در کشور نیاز به عمل جراحی دارند.

به گزارش بابل نوین، سید سهراب هاشمی فشارکی متخصص مغز و اعصاب در آستانه برگزاری چهاردهمین کنگره بین المللی صرع اظهار کرد: برای اولین بار در ایران شاخه ILAE (یک سازمان بین المللی است که اخیرا ایران به عضویت آن در آمده است) ایران عهده‌دار برگزاری این کنگره سالیانه شده است.

این درمانگر صرع گفت: در چهاردهمین کنگره بین المللی صرع سه کارگاه نوار مغزی، رادیولوژی صرع و نورو سایکوژی برگزار و جدیدترین مباحث در این حوزه‌ها ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه صرع یکی از قدیمی‌ترین بیماری‌ها در ایران و جهان به شمار می‌رود، گفت: با تولید داروهای ضد صرع انقلاب بزرگی در زمینه کنترل بیماری صرع در دنیا به وجود آمد و در حال حاضر ۵۰ تا ۶۰ درصد بیماران مصروع از طریق دارو بیماریشان کنترل می‌شود.

هاشمی فشارکی با بیان اینکه تعداد کمی از بیماران هستند که پس از قطع دارو مشکل آنها باز نمی‌گردد، گفت: برخی بیماران علیرغم مصرف دارو، حمله‌های صرعشان ادامه یافته و زندگی آنها به صورت فلج کننده ادامه دارد که تعداد قابل توجهی از این افراد قابل عمل جراحی هستند.

یک درصد مردم دنیا مبتلا به بیماری صرع هستند

این متخصص مغز و اعصاب ادامه داد: ۴۰ درصد بیماران درمان آنها و کنترل بیماری‌شان از طریق دارو انجام نمی‌شود که می‌توان از طریق جراحی به آن ها کمک کرد، بر همین اساس طی ۱۰ سال گذشته در ایران حدود ۴۰۰ مورد عمل جراحی در این زمینه انجام شده که نتایج بی‌نظیری به همراه داشته و تشنج بیمار بسیار اندک شده است.

مسئول کمیته کارگاه‌های چهاردهمین کنگره صرع با بیان اینکه طبق آمار سازمان بهداشت جهانی یک درصد مردم دنیا مبتلا به بیماری صرع هستند، گفت: بر اساس تخمین‌ها این رقم در ایران حدود ۸۰۰ هزار نفر بوده که ۳۰۰ هزار مورد آنها برای بهبودی نیاز به عمل جراحی دارند.

هاشمی فشارکی عنوان کرد: بیماران مصروع در صورت عدم کنترل بیماری‌شان در ازدواج ،تحصیل، فعالیت‌های اجتماعی و … دچار مشکل خواهند شد؛ بنابراین توجه به درمان آنها مسئله‌ای بسیار حائز اهمیت است./ز

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين