امروز : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/06 - 10:39 ذخیره فایل ارسال به دوستان

۶ قاری و استاد قرآن مجوز قرائت دریافت کردند

۶ قاری ایرانی در ششمین دوره تخصصی «اقراء» و در حضور «شیخ محمد عصفور» از کشور مصر مجوز قرائت دریافت کردند.

به گزارش بابل نوین،دوره‌های تخصصی «اقرا» به نوعی حلقه اتصال قرائت قرآن در کشورمان به سلسله اسناد معتبر شیوخ اجازات است که از سال ۹۵ این دوره با همت شورای عالی قرآن و مرکز طبع و نشر قرآن برگزار می‌شود.

اولین دوره تخصصی با حضور شیخ محمد عصفور از کشور مصر در تابستان سال ۱۳۹۵ آغاز به کار کرد و مرحله دوم آن آبان ماه با حضور شیخ محمد محمود الکرخی از عراق و دوره سوم نیز اسفندماه سال قبل با حضور شیخ رفعت علی دیب از کشور سوریه برگزار شد.

ششمین دوره تخصصی «اقراء» با حضور شیخ محمد عصفور از کشور مصر چهارشنبه ۱۴ دی‌ماه در شورای عالی برگزار شد که در این دوره، «علی‌اکبر حنیفی»، «علی‌اصغر شعاعی»، «ابوالفضل خوش‌منش»، «امیرمحمد زاهدی»، «سعید رحمانی»، «علی قاسم‌آبادی» و «محمدتقی میرزاجانی» پس از تلاوت و تحویل یک دوره کل قرآن نزد استاد مصری، اجازه قرائت به روایت حفص از عاصم را دریافت کردند.

دوره گذشته محمد عباسی از قاریان برجسته جمهوری اسلامی ایران و مجتبی فردفانی حافظ کل قرآن و نفر اول مسابقات بین‌المللی به مدت یک هفته نزد استاد محمد عصفور صاحب اجازات از کشور مصر یک ختم کامل قرآن را انجام دادند و اجازه قرائت قرآن به روایت حفص از عاصم را دریافت کردند./ز

تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين