امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/06 - 12:41 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بررسی اسلام هراسی در اروپا توسط پارلمان ترکیه

به گزارش بابل نوین، به نقل از روزنامه دیلی صباح؛ کار این کمیته تحقیقاتی از روز ۱۹ دی ماه با بررسی وضعیت کشورهایی که اسلام‌هراسی در آن‌ها شایع‌تر است مانند آلمان، اتریش، فرانسه و بلژیک آغاز خواهد شد.

پس از انجام تحقیقات، گزارش کاملی در این رابطه منتشر خواهد شد. این کمیته از این کشورها بازدید و با مسئولان مربوطه دیدار خواهند کرد و حملات اسلام‌ستیزانه در این کشورها را ریشه‌یابی خواهند کرد.

همچنین مصاحبه‌هایی با قربانیان این حملات انجام خواهد شد و نحوه واکنش آنان و انتظاراتشان بعد از این وقایع بررسی خواهد شد.

این کمیته همچنین با کارشناسان، موسسات عمومی، دانشگاه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی برای تکمیل این گزارش مشورت خواهد کرد.

بیش از ۲۸۰۰ مورد حمله ناشی از اسلام‌هراسی در سال ۲۰۱۶ در کشورهای غربی ثبت شد. در سال ۲۰۱۷، این حملات از ۳۰۰۰ مورد تجاوز کرد.

گزارش‌ها از افزایش حملات علیه مسلمانان و اماکن اسلامی در کشور آلمان از سال ۲۰۱۵ خبر می‌دهد به طوریکه در این مدت ۶۰ مسجد مورد حمله قرار گرفته است.

در بلژیک ۶۰ درصد مردم مسلمانان را به عنوان تهدیدی برای کشورشان تلقی می‌کنند. فرانسه یکی از کشورهایی است که بیشترین میزان اسلام‌هراسی را دارند.

در هلند، گروه‌های اسلام‌ستیز مساجد و اماکن اسلامی را هدف قرار می‌دهند و در انگلیس به ویژه لندن، مسلمانان به ویژه زنان مسلمان هدف حملات اسلام‌ستیزانه هستند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين