امروز : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/07 - 20:31 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ویروس پیامکی با قلاب لینک‌های ناشناس، کاربران ایرانی را شکار می‌کند

نوعی ویروس پیامکی خطرناک به سرعت بر روی گوشی‌ های تلفن همراه کاربران ایرانی در حال انتشار است که با معرفی لینک ناشناس اطلاعات گوشی را پاک می کند.

به گزارش بابل نوین،سید مصطفی مرتضوی رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: ویروسی که پس از نصب شدن بر روی گوشی‌ های تلفن همراه اطلاعات آن‌ ها را پاک می‌کند، در حال انتشار در فضای مجازی است.

سید مصطفی مرتضوی با بیان اینکه، این ویروس با نام های گوناگون به کاربران پیامک می شود و از آنان می خواهد، روی لینک ارسالی کلیک کنند، گفت: به محض کلیک کردن بر روی لینک ارسالی کلیه اطلاعات گوشی تلفن همراه آن کاربر پاک می‌شود.

وی افزود: دور زدن فیلتر، لینک پراکسی، افزایش امکانات تلگرام و یا مسنجر جدید ،عللی است که در گروه ها یا کانال‌ها پیشنهاد می شود.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه به هیچ عنوان روی لینک‌ های ناشناس کلیک نکنید، گفت: فایل اپلیکیشن‌ ها را از گروه‌ها، کانال‌ ها و منابع غیررسمی دانلود و نصب نکنید و برنامه‌ ها را فقط از طریق پلی استور (play store) یا افراد متخصص و مطمئن دریافت و نصب کنید./ز

کلیک

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين