امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/08 - 14:21 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تیم‌هایی که گلزن ندارند

داشتن یک مهاجم تمام‌کننده برای هر تیم می‌تواند یک نعمت باشد اما بسیاری از تیم های لیگ ایران از داشتن چنین بازیکنی محروم‌اند.

به گزارش بابل نوین،نگاهی به جدول گلزنان و سهم گلزن برتر هر تیم در تعداد گلهای تیمش نشان می دهد که چند تیم چگونه از نداشتن یک گلزن ششدانگ ضربه خوردند.

نفت تهران: عیسی آل کثیر ۶ گل(۵۵ درصد)

در بین ۱۶ تیم لیگ برتر تنها تیمی که گلزنی داشته و آن گلزن موفق شده نیمی از گلهای تیمش را به ثمر برساند نفت تهران است. عیسی آل کثیر ۵۵ درصد گلهای نفت را به ثمر رسانده است اما جایگاه نفت تهران در جدول ثابت می کند اینکه شما یک گلزن داشته باشید که اکثر گلهایتان را بزند برای موفقیت کافی نیست.

نفت تهران در ۱۸ هفته تنها ۱۱ گل زده است. این تیم بسیار کم گل زده و بیش از اندازه به آل کثیر وابسته بوده است. در واقع اکثر امتیازهای این تیم هم حاصل گلهای ال کثیر بوده و مشخص نبود اگر این بازیکن در نیم فصل اول به خوبی گل نمی زد حالا وضعیت نفت تهران چگونه بود؟

سپاهان: جلال علی محمدی ۷ گل(۳۷ درصد)

مهاجمان سپاهان نتوانستند در این فصل خودی نشان دهند حتی ساسان انصاری هم انتظارات را برآورده نکرد. در افول مهاجمان این تیم بار گلزنی بر دوش جلال علی محمدی بوده است. مطمئنا اگر سپاهان یک مهاجم گلزن داشت هم اکنون تیم دوازدهم جدول نبود.

پرسپولیس: علی علیپور ۱۱ گل( ۳۶ درصد)

پدیده: محمد قاضی ۹ گل(۳۳ درصد)

پرسپولیس و پدیده شرایط مطلوبی از نظر گلزن داشتند. علیپور در غیاب مهدی طارمی به خوبی وظیفه خود را انجام داد. محمد قاضی هم فصل موفقی را در مشهد به ثمر رساند. پرسپولیس و پدیده آمار گلزنی مطلوبی داشتند و گلزنان برترشان هم حدود یک سوم گلهای تیم را زده اند، این آمار کاملا قابل قبول است.

سایپا: محمد عباس زاده ۶ گل(۳۲ درصد)

سایپا خط حمله پرقدرتی نداشته است.

ذوب آهن: مرتضی تبریزی ۷ گل(۲۹ درصد)

سپیدرود: محمد نزهتی ۵ گل(۲۹ درصد)

گسترش فولاد: رضا خالقی‌فر۵گل(۲۹ درصد)

آمار محمد نزهتی و رضا خالقی فر قابل قبول است. مرتضی تبریزی چهار گل از هفت گل خود را در یک بازی زد و در واقع باید گفت این مهاجم ملی پوش در ۱۴ هفته گل نزده است. از طرفی باید توجه کرد تبریزی در خیلی از بازیها در پست مهاجم بازی نمی‌کند.

تراکتورسازی: محمد ایران پوریان ۵ گل(۲۸ درصد)

تراکتورسازی در این فصل هم یک مهاجم ششدانگ نداشت و ایرانپوریان با پنالتی‌هایش جور مهاجمان را کشید.

نفت آبادان: کرار جاسم و لوسیانو پریرا ۵ گل(۲۶ درصد)

آمار پریرا در آبادان بد نبوده اما انتظار از این برزیلی بیشتر است.

پیکان: مرتضی آقاخان ۴ گل(۲۲ درصد)

فولاد: علی اصغر عاشوری و فرشاد جانفزا ۴ گل(۱۹ درصد)

پارس جنوبی جم: آلویس نانگ ۴ گل(۱۷ درصد)

استقلال: محسن کریمی و سرور جپاروف ۳ گل(۱۷ درصد)

سیاه جامگان: کیوان امرایی، یونس شاکری و پیام ملکیان ۲ گل(۱۷ درصد)

استقلال خوزستان: یونس دلفی،جونیور مارینی، رضا کرملاچعب و میثم دورقی ۲ گل(۱۵ درصد)

پنج تیم پیکان، فولاد، پارس جنوبی جم، استقلال، سیاه‌جامگان و استقلال خوزستان تیم‌هایی‌اند که از نظر داشتن گلزن اصلا شرایط مطلوبی نداشتند.

پیکان با مصدومیت مرتضی آقاخان به مشکل برخورد و نتوانست جای خالی گادوین منشا را پر کند. پیکان و فولاد اگر یک مهاجم گلزن داشتند امتیازهای بیشتری جمع می کردند.

سیاه‌جامگان و استقلال خوزستان بدترین شرایط را در خط حمله داشتند. بهترین گلزن این تیمها تنها دو گل زده است. این دو تیم در نیم فصل مهاجمان جدیدی گرفتند بلکه این مشکل را برطرف کنند.

مطمئنا اگر سیاه‌جامگان و استقلال خوزستان بتوانند این مشکل را حل کنند خود را از سقوط نجات می دهند.

استقلال دیگر تیمی است که در طول فصل یک مهاجم گلزن رو نکرد و از این بابت ضربه خود. سجاد شهباززاده، جابر انصاری، علی قربانی و حسن بیت سعید نتوانستند یک گلزن ششدانگ برای آبی ها باشند.

پیش از آمدن وینفرد شفر استقلال خیلی کم گل می زند. شفر موفق شد مشکل کم گل زدن تیم را حل کند اما همچنان این تیم نتوانسته یک گلزن رو کند. بهترین گلزنان استقلال در این فصل محسن کریمی و سرور جپاروف با سه گل زده اند. هر دو بازیکن هافبک اند، ضمن اینکه کریمی هر سه گل خود را در یک بازی زده است.

استقلال اگر می خواهد در ادامه راه خود در لیگ، جام حذفی و آسیا موفق باشد باید در خط حمله یک مهاجم گلزن داشته باشد. بی دلیل نیست که آبی ها به دنبال خرید یک مهاجم‌اند./ز

نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين