امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/11 - 11:22 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تعطیلی کارگاه‌ های نا ایمن در مازندران

به گزارش بابل نوین، کامران اصغری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: تا کنون ۳۲ واحد کارگاهی بدلیل عدم رعایت موازین ایمنی توسط بازرسان کار در شهرستان‌ها با هماهنگی دادستانی پلمب و ۱۲ واحد نیز در ماه جاری در مازندران تعطیل می‌شوند.

وی افزود: این اداره کل در اجرای ماده ۱۰۵ قانون کار اقدام به تعطیل نمودن کارگاه‌ های نا ایمن نموده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: غالب حوادث در کارگاه‌های ساختمانی در اثر وجود دهانه باز و پرتگاه‌ های بدون حفاظ اتفاق می‌افتد، لذا با ایجاد پوشش موقت بر روی دهانه‌های باز و نصب حفاظ موقت در اطراف پرتگاه‌ ها می‌ توان بخش اعظمی از حوادث ساختمانی از کاهش داد.

اصغری افزود: آموزش‌های لازم به بیشتر مهندسین و کارگران در زمینه ایمنی ارائه شده است و دیگر هیچ عذری برای سهل‌ انگاری در رعایت موازین ایمنی پذیرفته نیست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: استقرار مسؤولان ایمنی در کارگاه‌ ها نیز از اقدامات بسیار خوب است که قطعا در کاهش حوادث ناشی از کار تأثیر دارد.

اصغری افزود: اجرای قوانین و آیین نامه‌های مربوط به ایمنی از وظایف مهم همه کارگاه‌ها به ویژه کارگاه‌های ساختمانی است و در غیر این صورت قطعا پلمب این کارگاه‌ ها با شدت بیشتری ادامه دارد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين