امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/11 - 13:49 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حمایت از رسم الخط ایرانی اولویت فعالیت های معاونت قرآن و عترت است

به گزارش بابل نوین،اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج  معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:  از زمانی که طرح کتابت قرآن کریم به رسم الخط فارسی مطرح شده علی رغم اعتبارات محدودی که اداره کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت داشته، ضمن در اولویت قرار دادن خرید قرآن به  رسم الخط ایرانی و به منظور ترویج این مهم ، اخیرا از قرآن چاپ انتشارات « آرزوی دیدار»  با رسم الخط ایرانی ( به خط استاد حسن زاده) که اخیرا به چاپ رسیده در یک تیراژ کامل خریداری شده است.

وی گفت: البته طبق این قانون دولت مجاز به حمایت از چاپ قرآن به رسم الخط ایرانی است و نمی توان در این رابطه ناشران را ملزم به چاپ قرآن کریم به رسم الخط خاص کرد. و در ادامه بیان داشت: نهادینه کردن رسم الخط ایرانی و فرهنگ سازی برای چاپ آن نیازمند زمان کافی است، و از جهتی به دلیل اینکه مبلغی بابت حق التحریر چاپ قرآن به رسم الخط عثمان طه  پرداخت نمی کنند، طی سال های زیاد اکثر ناشران قرآنی ، ناخودآگاه به چاپ این خط گرایش پیدا کردند.

در پایان اصغر امیرنیا افزود:  معاونت قرآن و عترت حمایت از قرآن به رسم الخط های ایرانی را در اولویت خود قرار داده است و از این پس هر رسم الخطی که از سوی سازمان دارالقرآن مجوز انتشار دریافت نماید ، در چارچوب دستورالعمل شورای خرید معاونت، اقدام خواهد کرد./ز

مهر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين