امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/12 - 15:26 ذخیره فایل ارسال به دوستان
خطیب موقت جمعه بابل:

تبدیل نارضایتی برحق مردم به اغتشاشات ترفند دشمن بود/ باید با تبعیض و بی‌عدالتی مبارزه شود

خطیب موقت جمعه بابل گفت: تبدیل نارضایتی برحق مردم به اغتشاشات ترفند دشمن بود تا به هدف خود که همان براندازی نظام است دست یابد.

به گزارش بابل نوین به  نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام سیدحسین ابراهیمیان در خطبه‌های این هفته نماز سیاسی عبادی جمعه بابل، اظهار کرد: در موضوع سبک زندگی از منظر اسلام نکاتی است که باید به آن اشاره کنیم، اما ما باید توجه داشته باشیم که چگونه سبک زندگی‌مان را انتخاب کنیم، اسلام راه و رسم روابط اجتماعی و سبک زندگی درست را به ما معرفی کرده است و ما باید در روابط خود مبنا را بر اصول اسلامی بگذاریم.

وی افزود: در این دوره ما نیازمند تحول در سبک زندگی و اجتماعی هستیم، در سبک زندگی ما باید انقلابی به وجود آید، مراودات و سبک زندگی ما با اسلام همخوانی ندارد، در اسلام بیان شد که در روابط اجتماعی باید متواضع باشیم، در این دیدگاه تواضع عامل آرامش درونی افراد جامعه است.

خطیب موقت جمعه بابل ادامه داد: در مقابل اگر افراد به جای تواضع اهل فخرفروشی باشند، دچار آسیب‌هایی از جمله دوری افراد جامعه، تشویش و نگرانی، ایجاد نفرت، تشدید تکبر و به وجود آمدن حقارت افراد می‌شود.

ابراهیمیان تصریح کرد: از مهم‌ترین ارکان سبک زندگی اسلامی صلح و آشتی با دیگران است، باید انتقادات را بپذیریم و به جای عصبانی شدن و مقابله با انتقادات، باید پذیرای نقد باشیم تا خود سود ببریم.

وی با اشاره به دستورات اسلام در حفظ آرامش، گفت: در طول روز افکار مختلفی به ذهن ما وارد می‌شود و ما باید در مقابل این افکار واکنشی متناسب نشان دهیم، واکنشی که اسلام توصیه می‌کند این است که به افکار منفی حساسیت نشان ندهیم، در اسلام داریم که شیعه مانند زنبور زندگی کند نه مگس، مگس نقطه کثیفی را پیدا می‌کند و در همان نقظه می‌نشیند اما زنبور گلستان می‌سازد بنابراین شیعه باید نگاه مثبت داشته باشد و عینک بدبینی را از خود دور سازیم.

خطیب موقت جمعه بابل با اشاره به حضور امام‌جمعه بابل در مناطق زلزله‌زده، یادآور شد: عمل بسیار خیر و خداپسندانه‌ای در کشور برای بازسازی منازل زلزله‌زده غرب کشور انجام شد و بسیاری از افراد بی‌خانمان صاحب خانه و کاشانه شدند، این عمل با درایت مسئولان استانی و پذیرفتن بازسازی برخی از روستاهای کرمانشاه توسط مردم مازندران در حال انجام است، حجت‌الاسلام روحانی امام جمعه بابل نیز به همراه جمعی از مسئولان برای بازدید از مناطق زلزله‌زده به کرمانشاه سفر کرد.

ابراهیمیان اقدام آشوب‌گران در آسیب به اموال عمومی را قابل پذیرش ندانست و اظهار کرد: فرمایش جامع و کامل مقام معظم رهبری در خصوص فتنه اخیر فصل‌الخطاب همه ما بود، نظام ما نقد، نارضایتی و اجتماعات قانونی را می‌پذیرد اما مانند همه جای دنیا آشوب، بی‌قانونی و تخریب را تحمل نمی‌کند.

وی تصریح کرد: دشمنان در این فتنه اخیر خواستند مردم و نظام‌مان را بیازمایند اما شکست را تجربه کردند، مایوس و ناامید شدند و ما بار دیگر خنثی شدن ترفند و نقشه‌های دشمنان را با چشم خود در این کشور دیدیم، این اغتشاشات اخیر یک فرآیند برنامه‌ریزی شده با دخالت دشمنان خارجی بود و آمریکا، اسرائیل، انگلیس، فرانسه، عربستان و سرویس‌های جاسوسی خارجی در این اغتشاشات حضوری آشکار داشتند.

خطیب موقت جمعه بابل حمایت بیگانگان از اغتشاشات را ناقض برجام دانست و گفت: مسئولان ما باید به بیگانگان اعلام کنند که حمایت صریح از اغتشاشات و دخالت در کشور ما نقض کامل برجام است، ما در دنیایی وحشی زندگی می‌کنیم که رسانه‌های غربی تعداد محدود اغتشاش‌گران را می‌بینند اما سیل عظیم مردم حاضر در صحنه را نمی‌بینند، کشتار گسترده در یمن انکار می‌شود، این است آفت بزرگ دنیای ما.

ابراهیمیان ادامه داد: تبدیل نارضایتی برحق مردم به اغتشاشات ترفند دشمن بود تا به هدف خود که همان براندازی نظام است دست یابد اما بداند اولویت اساسی نظام اسلامی ما، انسجام ملی، خاتمه دادن به دعواها و منازعات سیاسی بین مسئولان کشور است، مسئولان ما باید در برابر این اغتشاشات موضعی واحد اتخاذ و انسجام ملی را نیز حفظ کنند.

وی تاکید کرد: دولت و مجلس باید اقدامات موثری را برای رفع بیکاری، مبارزه با گرانی و رکود اقتصادی، از بین بردن فاصله طبقاتی انجام دهد، زیرا وقتی دشمن نارضایتی مردم را می‌بیند ناامیدی بیشتر را در کشور تزریق می‌کند و این صدای ناامیدی همان صدای بیگانگان است، بنابراین باید با تبعیض و بی‌عدالتی مبارزه شود.

خطیب موقت جمعه بابل در پایان گفت: آن چیزی که در این اغتشاشات مشخص شد این است که مردم سرمایه اصلی انقلاب هستند، اعتماد مردم و در صحنه بودن آنها باعث شد تا کشور آسیبی نبیند، اگر ما روزی این مردم را نداشته باشیم انقلابی نیز نخواهد ماند، مردم در این اغتشاشات به مسئولان درس دادند و حافظ این انقلاب بودند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين