امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/12 - 16:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بندپی‌شرقی:

مسئولانی که پشت دیوارهای شیشه‌ای پنهان شدند ادعای شفاف‌سازی نکنند

امام‌جمعه بندپی‌شرقی گفت: دولتمردان باید هر کاری که در کشور انجام می‌شود را برای مردم شفاف سازند و مسئولانی که پشت دیوارهای شیشه‌ای پنهان شدند ادعای شفاف‌سازی نکنند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام محمد پوررمضان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بندپی‌‌شرقی اظهار کرد: خودم و همه شما را به تقوای الهی و پرهیزگاری دعوت می‌کنم، روایات متعددی داریم که در ماه مبارک رمضان تلاوت قرآن ثواب دارد  اما این دلیل نمی‌شود که در غیر ماه رمضان تلاوتش ثواب ندارد .

وی افزود:  قرائت قرآن کفاره همه بدی‌ها و گناهان ماست.در اهمیت قرائت قرآن روایات متعددی داریم و حتی گفته شد که اگر کسی ۲۴ ساعت از عکرش بگذرد و توفیق خواندن ۵۰ آیه را نداشته باشد او از غافلین است.

امام‌جمعه بندپی‌شرقی با اشاره به زلزله‌های اخیر کشور ادامه داد:  اگرچه جابجایی زمین دیدگاه علمی دارد اما گاهی ‌خداوند می‌خواهد قومی را بیدار کند و تلنگر بزند، اما برخی از مردم حتی با این اتفاق نیز خوابند و هرچقدر هم زلزله بیاید به دنبال حاشیه‌سازی هستند.

این مسئول  تصریح کرد: همین افرادی که در مقابل اتفاقی مانند سند ۲۰۳۰ نیز سکوت اختیار کردند، شورای عالی فرهنگی که در خواب بود و  نهایتا مقام معظم رهبری خودشان شخصا دست به روسن‌گری زدند.

حجت‌الاسلام پوررمضان گفت: وقتی مسئولان اقدامی انجام ندهند جامعه دچار مشکل می‌شود، حتی امام رضا(ع) فرمودند که هر وق مسئولان دروغگو باشند، آسمان بارانش را قطع می‌کند، وقتی باران قطع شود خشکسالی خواهد شد، همه اینها تلنگر خداوند است، زلزله هم نمونه‌ای از آن است، در این حالت باید از خود بپرسیم که تکلیف ما چیست؟

وی افزود: وضعیت کنونی جامعه و بازار ما با جامعه اسلامی تفاوت دارد، آیا وضعیت اجتماعی و درآمد مردم ما با یک جامعه اسلامی واقعی تطبیق دارد؟ در این حالت تکلیف همه ما این است که به اندازه وسع خودش به سمت و سوی جامعه اسلامی قدم بردارد.

خطیب جمعه بندپی شرقی ضمن انتقاد از بودجه ۹۷ اذعان کرد: لایحه بودجه ۹۷ نقطه مقابل نظرات و خواسته‌های مقام معظم رهبری است، رهبری به دنبال درمان زخم‌های مردم هستند اما دشمن بر زخم مردم نمک می‌پاشد،  ایشان فرمودند که مسئولان اجرایی کشور درصدد از بین بردن یا مداوای زخم مردم همت کنند، اما حال ببینیم که بودجه ۹۷ دارای چه ساختاری است و دغدغه‌های رهبری در آن لحاظ شد یا نه.

این مسئول ادامه داد: هیاهویی هم که دولت در روزهایی اول خود ایجاد کرد تا مردم را متوجه بودجه برخی موسسات از جمله حوزه علمیه در داخل و خارج کشور کنند، در صورتی که اگر شفاف‌سازی شود مشخص خواهد شد که حقیقتا بودجه این موسسات چه میزان کمی بوده است، مراکز دینی حتی یک درصد بودجه کشور را به خود اختصاص نمی‌دهد اما با ایجاد همهمه موضوع را عکس نشان دادند، به راستی چرا باید بخش اعظمی از بودجه کشور نامعلوم باشد و شفاف‌سازی نشود.

پوررمضان تصریح کرد: دولتمردان باید هر کاری که در کشور انجام می‌شود را برای مردم شفاف سازند و مسئولانی که پشت دیوارهای شیشه‌ای پنهان شدند ادعای شفاف‌سازی نکنند.

وی تاکید کرد: در زمانی که مردم کشور ما مشکل معیشتی دارند چرا باید در پروژه‌ها مبالغ مجهولی ردوبدل شود، دعوای ما بر سر این است وگرنه ما با دولت و مسئولان پدرکشتگی نداریم.

حجت‌الاسلام پوررمضان در پایان گفت: دشمنان برای نابودی کشور دندان تیز کرده است بنابراین همه ما باید با ایستادگی در راه دین قدم برداریم و حایگاه سیاسی و اجتماعی کشور را حفظ کنیم.

خبرنگار: مهدی بادیکناری

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين