امروز : شنبه, ۳ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/09 - 3:37 ذخیره فایل ارسال به دوستان

جنجال حضور مادرشهید بر سر مزار فرزندش

گروه بین‌الملل: حضور نویسنده و روزنامه نگار عربستانی که در انفجار انتحاری به مسجد امام حسین(ع) در دمام عربستان، پسرش «محمد العیسی» و دو خواهرزاده‌اش «محمد الاربش» و «عبدالجلیل الاربش» جنجالی میان وهابیان سعودی به پا کرده است.

«کوثر الاربش» نویسنده و روزنامه نگار عربستانی و مادر شهید العیسی
«کوثر الاربش» نویسنده و روزنامه نگار عربستانی و مادر شهید العیسی

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ کاربران شبکه‌های اجتماعی روز گذشته تصویری از خانم «کوثر الاربش» منتشر کردند که با حضور بر سر مزار فرزندش به شدت از فقدان و شهادت وی گریه می‌کند. وب‌سایت اخبار ۲۴ که این عکس را منتشر کرده نوشته است: این تصویر نهایت ناراحتی الاربش را از فقدان و شهادت فرزندش نشان می‌دهد، درحالی که خاک قبر فرزندش را به آغوش گرفته است بخاطر شهادت فرزندش و دیگر قربانیان حادثه انفجار تروریستی مسجد دمام گریه می‌کند.

۹ روز پیش «خالد عاید محمد الوهبی الشمری» تروریست ۲۰ ساله عربستانی با پوشیدن لباس زنانه قصد داشت کمربند انفجاری خود را داخل مسجد امام حسین(ع) در شهر دمام منفجر کند که هوشیاری نیروهای مردمی محافظ مسجد مانع از محقق شدن هدف این فرد شد اما انفجار کمربند انفجاری چهار نفر از محافظان این مسجد به نام‌های «عبدالجلیل جمعه طاهر الاربش»، «محمد جمعه طاهر الاربش»، «هادی سلمان عیسی الهاشم» و «محمد حسن علی العیسی» به شهادت رسیدند اما حضور مادر شهید انفجار تروریستی مسجد امام حسین(ع) بر سر قبر فرزندش به اینجا ختم نشد و صدها وهابی در شبکه‌های اجتماعی به جای ابراز همدردی؛ وی را به باد انتقاد گرفتند.

عزاداری مادر شهید بر سر مزار فرزندش

یکی از این مخالفان به نام «ابوو فارس» ضمن لعنت کردن کسانی که به زیارت قبور می‌روند اعلام کرد مردها هم نباید به زیارت قبور بروند چه برسد به زنها!! این وهابی به حدیث ضعیف السندی از پیامبر اسلام(ص) استناد کرده که پیامبر(ص) کسانی که به زیارت قبور می‌روند را لعنت کرده است! دهها تن دیگر از وهابیون به تبعیت از پیام ابوو فارس تا توانستند این اقدام خانم الاربش را محکوم کردند و الفاظ رکیک و ناروایی را به وی و شیعیان گفتند. این درحالی است که چهار مذهب اصلی اهل سنت به این روایت عمل نکرده، طبق آن فتوا نداده‏، از آن اعراض کرده‏ اند که این امر نشان می‏دهد روایت از جهت سند و دلالت، اشکال داشته است. همچنین «صحیح بخاری» و «صحیح مسلم» که به گفته اهل سنت صحیح ‏ترین کتاب‌ها، بعد از قرآن است، این روایت را نقل نکرده‌اند.

پدر و مادر یکی دیگر از شهدای عربستانی بر سر مزار فرزندشان

در صحیح بخاری و صحیح مسلم روایاتی وجود دارد دالّ بر این‌که در زمان رسول خدا(ص) زن‌ها به زیارت اهل قبور می‏رفته‏ اند؛ از جمله، روایتی است که از عایشه که از پیامبر(ص) پرسید: چگونه اهل بقیع را زیارت کنم؟ حضرت فرمود: بگو: «السلام علی أهل الدیار من المؤمنین و المسلمین و یرحم اللَّه المستقدمین منّا و المستأخرین و انّا ان شاء اللَّه بکم لاحقون.»‌ در این روایت، نه تنها حضرت، عائشه را از زیارت منع نکرد، بلکه چگونگی زیارت اهل قبور را به او یاد داد. اگر حرام بود، در جواب عایشه می‌فرمود: زیارت اهل قبور برای شما حرام است.

گستاخی ابوو فارس به مادر شهید عربستانی و شیعیان با واکنش‌های زیادی همراه بوده است که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

یکی از کاربران به نام «Aymanab» خطاب به وی گفته است: از خدا می‌خواهم که مسئولان کشور تو را ببینند و دستگیرت کنند ای کسی که احساس، فهم و شعور نداری. «تیسیر» نیز به وی گفت: ابوو فارس خدا تو را شفاعت کند از حالتی که در آن هستی. «زائر عجل» یکی دیگر از کاربران در واکنش به حرام بودن زیارت قبور گفت: حنابله مخالف زیارت قبور توسط زنان هستند اما مذاهب دیگر به زنان این اجازه را داده‌اند.

«کوثر الاربش» نویسنده و روزنامه نگار عربستانی و مادر شهید العیسی

این کاربر شبکه‌های اجتماعی به روایتی اشاره کرد که پیامبر اکرم(ص) به زنی که بر قبر اموات خود گریه می‌کرد رسید و او را امر به صبر و تقوی نمود. حضرت به آن زن نفرمود چرا کنار قبر آمدی و او را نهی نکرد. زائر عجل همچنین گفت که عائشه به زیارت قبر برادرش عبد الرحمن می‌رفت و حتی بر سر قبر برادرش اشعاری خوانده است. بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی خطاب به ابوو فارس لعن کردن پیامبر(ص) به کسانی که قبور را زیارت می‌کنند را ضعیف السند عنوان کردند.

ibrahiem21 یکی دیگر از کاربران شبکه‌های اجتماعی خطاب به ابوو فارس گفته است: ای برادر مذهبت چیه؟ حداقل به این قضیه و احساسات مادر نسبت به فرزندش احترام بگذار و به سیره و اخلاق پیامبر(ص) رفتار کن چنان‌که وقتی یک جنازه یهودی را آوردند، حضرت به احترام آن بلند شد و اصحاب با تعجب گفتند: آن جنازه یهودی است و پیامبر فرمود: هر زمان جنازه‌ای دیدید به احترام آن برخیزید.

bird_1234 نیز ابوو فارس و کسانی که با حضور کوثر الاربش بر سر قبر فرزندش مخالفت کردند را داعشی خطاب کرد و گفت: منفجر کردن مکان عبادت شیعیان چه فایده‌ای برای اسلام و مسلمین دارد ای داعشی؟ تندرو، احمق، زرقاوی. این کارها فقط باعث کشتار بیشتر مسلمانان در عراق شده است. «محمد» یکی دیگر از کاربران گفته است کسانی که حدیث و فقه را نمی‌دانند بهتر است اظهارنظری نکنند. بسیاری دیگر از عربستانی‌ها ضمن ابراز همدردی با این مادر شهید صبر و شکیبایی وی را در این غم بزرگ از خداوند برای وی مسئلت کردند. یکی دیگر نیز گفته است این تصویر قلب مرا زیاد فشرد شهید شفیع تو باشد ای مادر شهید.

دیگر نیز گفت: وی مادر است از هر دین و آیینی که باشد قلبش می‌سوزد جرم فرزندش چه بوده؟ خداوند مادر و فرزندش را در بهشت قرار دهد. یکی دیگر نیز گفت: خداوندا به درد بیاور قلب کسی که قلب این مادر و مادران دیگر را به درد آوردند خدایا مستجاب کن. کوثر الاربش پس از انفجار تروریستی در مسجد امام حسین(ع) که عامل انتحاری نمازگزاران شیعی را هدف قرار داد با انتشار پیامی نوشت: فرزندم محمد، آزادانه و به اختیار خود رفتن را برگزید و انتخاب کرد که سپر بلای نمازگزاران باشد. او با این کارش، هرچند به مادران دیگر فرصت داد که باز هم فرزندانشان را در آغوش بکشند، اما با این انتخاب، آغوش مرا خالی گذاشت.

وی خطاب به مادر عامل انتحاری گفت: به مادرِ قاتلِ فرزندم تسلیت می‌گویم و از خدا می خواهم به خاطر رنجی که می بَرد، به او اجر جزیل عنایت کند. به او می‌گویم که پسرت، بهترین و پاک ترین جوانان را (برای کشتن) برگزید، مطمئنا اگر مدتها جست وجو می‌کرد تا پاک ترین آدم ها را انتخاب کند، نمی‌توانست با این دقت، اهداف خود را برگزیند. الاربش پسرش را شاگرد ممتاز مدرسه، خدمتگزار مردم در مراسم دینی و مذهبی، ساده زیست و دنیاگریز معرفی و تاکید کرد: پسرم دشمن نفرت پراکنی و تندروی و جهل و تروریسم بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين