امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/13 - 19:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان

یوسفی مطرح کرد: مرغ باز هم ارزان شد/ قیمت به ۶۵۵۰ تومان رسید

به گزارش بابل نوین، محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از کاهش ۲۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۴ هزار و ۶۰۰ تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۶ هزار و ۱۰۰ تومان، غرفه های میدان میوه و تره بار ۶ هزار و ۴۹۰ و خرده فروشی های سطح شهر ۶ هزار و ۵۵۰ تومان است.

به گفته وی؛ امکان عرضه مرغ با نرخ بالاتر از ۶ هزار و ۵۵۰ تومان نیز در برخی مغازه های پروتئینی وجود دارد.

یوسفی افزایش عرضه در برابر کاهش قدرت خرید مردم را دلیل اصلی روند نزولی قیمت مرغ در روزهای اخیر اعلام کرد.

این مقام مسئول قیمت مرغ در روزهای آتی را پیش بینی کرد و افزود: قیمت مرغ نه تنها تا نیمه بهمن افزایشی نخواهد داشت، بلکه به حدی در ماه های آتی کاهش می یابند که زیان جبران ناپذیری به مرغداران وارد می‌کند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به اینکه مرغداران با زیان هزارتومانی در فروش هر کیلو مرغ روبرو هستند، بیان کرد: اکنون قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده ۵ هزار و ۴۰۰ و مرغ آماده به طبخ برای مصرف کننده ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان است.

وی با انتقاد از استمرار افزایش قیمت نهاده ها در بازار تصریح کرد: با توجه به بی ثباتی قیمت نهاده ها ، اتحادیه مکاتباتی با مسئولان تنظیم بازار و شورای عالی اقتصاد به عمل آورده است تا بر زیان تولیدکنندگان افزوده نشود.

گفتنی است؛ اکنون نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۶ هزار و ۳۵۰، ران مرغ بدون کمر ۷ هزار و ۳۵۰، سینه با کتف ۱۲ هزار و ۵۰۰، سینه بدون کتف ۱۳ هزار و ۵۰۰، فیله مرغ ۱۵ هزار و ۵۰۰ و خرده فروشی ۷ هزار و ۳۵۰ تومان است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين