امروز : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/13 - 21:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حجت‌الاسلام اکرمی: ایران در برابر زیرآبی رفتن‌های ترامپ هوشیار است/شرط گذاشتن برای برجام قابل پذیرش نیست

به گزارش بابل نوین، حجتالاسلام سید رضا اکرمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به تصمیم ترامپ در اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران و قراردادن شروط چهارگانه برای امضای برجام از سوی کنگره، اظهار کرد: برجام در دولت یازدهم به تایید چند کشور رسید و کشورهایی از جمله روسیه، چین، آمریکا و اتحادیه اروپا آن را امضا کرده‌اند.

وی ادامه داد: ترامپ باید همچون دیگر طرف‌های قرارداد برجام به تعهدات آمریکا عمل کند و خود را نسبت به اجرای مفاد آن ملزم بداند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه ایران در برابر زیرآبی رفتن‌های ترامپ هوشیار است، گفت: ترامپ از توافق آب و هوای پاریس هم خارج شد یعنی برای برهم زدن آمده است و می‌خواهد خودی نشان بدهد.

حجت‌الاسلام و المسلمین اکرمی تصریح کرد: اگر طرف‌های دیگر قرارداد برجام به تعهدات خودشان عمل کنند ایران هم به تعهدات خودش پایبند می‌ماند.

وی با اشاره به اینکه ایران با ۱+۵ طرف است و آمریکا فقط یکی از طرف‌های مذاکره کننده است، بیان کرد: از ترامپ نباید توقع داشته باشیم که به شیوه قانونی و بین المللی عمل کند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه شرط گذاشتن برای برجام قابل پذیرش نیست، اضافه کرد: اینکه ترامپ برای قراردادی که منعقد شده شرط جدید می‌گذارد نشان دهنده روحیه زورگویی و استکباری آمریکاست.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين