امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/14 - 17:47 ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات کاروان «هرمسجد یک جهیزیه» اعلام شد

به گزارش بابل نوین، سرپرست معاونت فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد از اعزام کاروان جهیزیه طرح «هر مسجد یک جهیزیه» به سمت مساجد مجری این طرح خبر داد و گفت: نزدیک به ۱۲۰ جهیزیه دوشنبه به سمت خانه نوعروسان خواهد رفت.

به نقل از روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد، حجت الاسلام مجتبی صداقت از آماده شدن قریب به ۱۲۰ جهیزیه تحت چارچوب طرح «هرمسجد یک جهیزیه» خبر داد.

وی افزود: در آستانه میلاد با سعادت حضرت زینب کبری(س) و با آرزوی سعادت همه جوانان ایرانی نزدیک به ۱۲۰ جهیزیه آماده شده است که دوشنبه ۲۵ دی ماه از مجتمع فدک راهی مساجد می‎شوند. این مساجد در چارچوب طرح «هرمسجد یک جهیزیه» اقدام به تامین جهیزیه کرده‌اند و وظیفه رساندن آن را به دست خانواده نوعروسان، برعهده دارند.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در ادامه گفت: در همین راستا همایشی با حضور مسئولان کمیته امداد، موسسه قرض‌الحسنه حضرت رقیه(س)، مدیران نواحی مرکز رسیدگی به امور مساجد و ائمه جماعات پس از اعزام کاروان در سالن کنفرانس مجتمع فدک برگزار می‌شود.

صداقت افزود: بعد از این همایش، یک کنفرانس خبری برگزار می‌شود تا رسانه‌ها بتوانند جزئیات و اهداف این طرح را از زبان مسئولین نهادهای برگزار کننده طرح منتشر کنند.

وی در خصوص تاریخچه طرح «هرمسجد یک جهیزیه» گفت: طرح «هرمسجد یک جهیزیه» صبح روز بیست و چهارم خرداد و همزمان با ایام ضربت خوردن حضرت علی(ع) و شب‌های قدر، با حضور روسای کمیته امداد امام خمینی(ره) و مرکز رسیدگی به امور مساجد با امضای تفاهم نامه بین‌ این دو نهاد در محل کمیته امداد امام خمینی(ره) رسماً آغاز شد.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی در ادامه گفت: تا کنون بسیاری از مساجد تهران از طرح «یک مسجد یک جهیزیه» استقبال کرده‌اند. حتی برخی مساجد نیز بیش از یک جهیزیه را برای اعزام آماده کرده‌اند.

وی افزود: در این طرح، هر مسجد حداقل سه میلیون تومان از مبلغ یک جهیزیه، کمیته امداد یک میلیون و موسسه خیریه حضرت رقیه(س) نیز سه میلیون تومان را تقبل کردند. ارزش واقعی این جهیزیه که با حمایت تولیدکنندگان داخلی تهیه شده بیشتر از هفت میلیون تومان است. هرچند تهیه چنین جهیزیه‎ای در بازار ممکن است بین ده تا پانزده میلیون تومان تمام شود.

صداقت در ادامه گفت: اولویت تهیه جهیزیه، اهالی محلی هستند که مسجد درآن واقع شده است. به نحوی که این محرومین یا توسط مسجد و یا کمیته امداد شناسایی می‌شوند و یا به یکدیگر برای شناسایی بهتر معرفی می‌شوند. البته کمیته امداد مسئولیت تحقیق درمورد آنها را برعهده گرفته است.

وی در پایان گفت: اعزام کاروان با همکاری و مساعدت کمیته امداد امام خمینی(ع) و موسسه خیریه آوای باران امید (حضرت رقیه(س))صورت می‎گیرد.

همایش و نشست خبری اعزام کاروان طرح «هر مسجد یک جهیزیه»، دوشنبه ۲۵ دی ساعت ۱۴:۳۰ در سالن کنفرانس مجتمع فدک واقع در خیابان شهید لشگری، آزادگان جنوب، شهرک استقلال بعد از بانک انصار، برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين