امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/15 - 10:37 ذخیره فایل ارسال به دوستان

طرح ملی قرآنی ۱۴۵۲ با محوریت یکی از سوره های مفصلات اجرا می شود

پنجمین جلسه شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن و معارف سیما با حضور اعضای شورا در ساختمان این شبکه برگزار شد.

به گزارش بابل نوین،پنجمین جلسه شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن و معارف سیما با حضور عبدالهادی فقهی زاده ، محمدحسین محمدزاده، حجج اسلام محمدرضا حشمتی و محسن عرفاتی، سیدعلی سرابی و سعید مقیسه و عبدالکریم خیامی در این شبکه برگزار شد.

در ابتدای جلسه محمدزاده رئیس شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن و معارف سیما ضمن خیر مقدم به دکتر فقهی زاده معاون جدید قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارائه گزارشی از روند اجرای طرح های فراگیر قرآنی از ۱۴۴۱ تا ۱۴۵۱ پرداخت.

وی گفت : این طرح از ۱۱ سال پیش با عنوان ۱۴۴۱ آغاز شد و ماه رمضان و تابستان امسال تحت عنوان بشارت ۱۴۵۱ با محوریت ۲ سوره ملک و واقعه به اجرا درآمد که با استقبال قابل توجه ای از سوی مخاطبان مواجه شد.

همچنین محمدزاده گزارشی از چگونگی تشکیل شورای اندیشه ورزی و کارکرد آن به معاون جدید قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه کرد.

در این جلسه بررسی ها پیرامون سوره محوری طرح قرآنی ۱۴۵۲ ادامه یافت که مقرر شد یکی از سوره های مفصلات به عنوان محور این طرح ملی و قرآنی باشد و در نشستی خبری با حضور اهالی رسانه نام آن سوره اعلام شود.

ارائه گزارش بررسی برنامه رصد توسط حجت الاسلام حشمتی معاون سابق قرآن و عترت وزارت از دیگر مواردی بود که به آن پرداخته شد.

همچنین در این جلسه پیشنهادهای موثر جهت حضور گسترده تر شبکه قرآن و معارف سیما در فضای مجازی که توسط سعید مقیسه مطرح شد ، مورد بررسی قرار گرفت./ز

مهر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين