امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/16 - 16:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سلیم الجبوری: همه باید برای حفظ مقدسات اسلامی و بیت‌المقدس تلاش کنیم

به گزارش بابل نوین، سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که هم اکنون در حال برگزاری است، اظهار کرد: رسیدن به اهداف چنین همایشی در وضعیت نابسامان بین‌المللی نیاز به همکاری و پیوستگی دارد.

وی ادامه داد: ‌ما باید به دیدگاهی مشترک برای مبارزه با چالش‌های امنیتی در منطقه برسیم و می‌طلبد تمام توانایی‌های خود را برای رقم زدن صلح و امنیت به کار گیریم.

الجبوری منابع انرژی کشورهای منطقه را فرصتی بسیار خوب برای توسعه و تقویت توانمندی این کشورها دانست و ادامه داد: با توجه به تغییرات منطقه و بین‌المللی ما به عنوان ملت عراق، کشورهای مسلمان را به گفتگو دعوت می‌کنیم تا صلحی پایدار شکل بگیرد و به استقلال کشورها و حقوق ملت‌ها احترام گذاشته شود.

رئیس پارلمان عراق تصریح کرد: عراق خواستار آینده‌ای دموکراسی مدار در کشورهای اسلامی است، امروز ملت عراق در جنگ پیروزی بر داعش به سر می‌برند و خود را برای برگزاری انتخابات مجلس آماده می‌کنند.

وی تأکید کرد: ما در حال آماده سازی کشورمان برای بازگشت آوارگان هستیم و این مهم با توجه به اتحاد ملت عراق تحقق می‌یابد.

الجبوری با بیان اینکه باید روز به روز اتحاد میان ملت‌های مسلمان افزایش یابد، اظهار کرد: در این زمینه از کشورهای اسلامی دعوت می‌کنیم با توجه به اصول ثابتی که میان کشورها وجود دارد با هم اتحاد داشته باشند و از کانال‌هایی گفتگو میان تمدن‌ها بر اساس احترام متقابل را دنبال کنند.

رئیس پارلمان عراق ادامه داد: ملت عراق تلاش می‌کند منطقه آرامش داشته باشد متأسفانه شاهدیم در یمن روزانه هزاران نفر کشته می‌شوند که پیامدهای منفی برای منطقه دارد و مشکلات بیشتری بر آن تحمیل می‌کند.

وی تأکید کرد:‌ محافل بین‌المللی باید مسئولیت خود را برای پشتیبانی از غیر نظامیان در یمن بپذیرند و از نقض حقوق بشر در این کشور جلوگیری کنند.

الجبوری بیان کرد: ما باید صفحه جدیدی را در تاریخ ملت‌هایمان باز کنیم. امروز عراق در صدد است با تمام گروه‌های بین‌المللی گفتگو و هماهنگی داشته باشد. از مهمترین چالش‌های امروز جهان اسلام مسئله بیت‌المقدس به عنوان قبله اول مسلمانان است.

رئیس پارلمان عراق با اشاره به اینکه باید توجه خاصی به آرمان فلسطین داشته باشیم، افزود: ضروری است همه کشورها اقداماتی قاطعانه در برابر تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا اتخاذ کنند و امکانات لازم را برای حمایت از مردم فلسطین فراهم کنند تا آنان بتوانند حقوق پایمال شده خود را به دست بیاورند.

وی گفت: بر همه ما واجب است تمام تلاشمان را برای حفظ مقدسات اسلامی و بیت‌المقدس به کار گیریم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين