امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/17 - 10:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان

امامی امین مطرح کرد؛ مغایرت مدل فعلی توزیع یارانه ها با اهداف اولیه/منابع یارانه ها ثروت و سرمایه مردمی هستند

به گزارش بابل نوین، محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران در جلسه سازمان هدفمندی یارانه ها که با حضور کارشناسان و رؤسای دستگاه های اجرایی در استانداری تهران برگزار شد،اظهار کرد: چند سالی از توزیع یارانه در کشور می گذرد و جلسه مشترک سازمان هدفمندی یارانه ها و استانداری تهران برای بررسی آثار مثبت و منفی طرح هدفمندی یارانه ها برگزار شد.

امامی افزود: براساس طرح اولیه توزیع یارانه ها، قرار بود که یارانه های نقدی به صورت هدفمند بین مردم توزیع شده و موجب رفاه و آسایش بین مردم شود.

وی با بیان اینکه کارشناسان اقتصادی معتقدند که مدل فعلی توزیع یارانه ها بین مردم، اثرگذاری مستقیم را بر اساس هدف اولیه ندارد، ادامه داد: منابع یارانه ها جزء ثروت و سرمایه مردمی به شمار می روند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم بهترین استفاده و بیشترین بهره وری را از منابع و ثروت ببریم، باید توجه داشته باشیم که این منابع به گونه ای میان آحاد جامعه توزیع و در مواردی هزینه شوند که تاثیر آن در زندگی مردم محسوس باشد.

امامی امین یادآور شد: دولت تصمیم گرفته است که طرح هدفمندی یارانه ها به عنوان یک طرح و سرمایه ملی و به صورت کارشناسی شده و بر اساس آنچه در قانون آمده است، مطرح شود.

وی اضافه کرد: موضوع هدفمندی و توزیع یارانه ها در حوزه های مختلف، به صورت گروهی میان رؤسا و مدیران دستگاه های اجرایی مورد بررسی قرار گرفته و نتایج آن در آینده اعلام خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران تاکید کرد: سازمان هدفمندی یارانه ها، یارانه ها را در بخش های عمرانی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی که اثرگذاری لازم را داشته باشند، هزینه می کند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين