امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/18 - 12:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان

یوسفی: بارش برف مرغ را گران کرد/قیمت به ۷۵۰۰ تومان رسید

به گزارش بابل نوین، محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۴ هزار و ۷۰۰ تومان، مرغ آماده به طبخ در میدان بهمن ۶ هزار و ۲۰۰ تومان،میادین میوه و تره بار ۶ هزار و ۴۹۰ و خرده فروشی ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی کاهش عرضه ناشی از بارش برف و مسدود شدن راه‌ها را دلیل اصلی افزایش قیمت مرغ در بازار اعلام کرد.

یوسفی با پیش‌بینی قیمت مرغ در بازار، گفت: با توجه به نرخ نهاده‌های تولید تا پایان سال قیمت مرغ زنده باید به ۵ هزار و ۵۰۰ و آماده به طبخ ۸ هزار تومان برسد، چرا که در صورت تحقق نیافتن این موضوع صنعت مرغداری در اوایل سال آینده با بحران جدی روبه‌رو خواهد شد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: قیمت برخی نهاده‌ها اعم از ذرت و کنجاله سویا در سه ماه اخیر حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد در بازار افزایش یافت که این امر تأثیر بسزایی در قیمت تمام شده تولید دارد.

وی با اشاره به اینکه قیمت جوجه یکروزه همچنان روبه افزایش است، تصریح کرد: با توجه به افزایش تقاضا، نرخ جوجه یکروزه تا ۱۵ اسفند همچنان با نوسان روبه‌رو خواهد بود، چرا که مرغداران تصوراتی مبنی بر افزایش قیمت مرغ در ایام پایانی سال دارند.

این گزارش می‌افزاید: هر کیلو ران مرغ با کمر ۶ هزار و ۳۰۰، ران مرغ بدون کمر ۷ هزار و ۳۰۰، سینه با کتف ۱۲ هزار و ۵۰۰، سینه بدون کتف ۱۳ هزار و ۵۰۰ و فیله مرغ ۱۵ هزار تومان است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين