امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/19 - 14:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان

راهنمای یافتن کد IMEI در گوشی‌های اندرویدی

مهم نیست که شما از چه گوشی ای استفاده می کنید – چه یک Moto E4 داشته باشید یا یک Galaxy Note 8، بهتر است که شماره IMEI گوشی خود را بدانید. شماره IMEI یک شناسه منحصر به فرد است که معمولا از ۱۵ رقم تشکیل شده است و مخفف عبارت “International Mobile Equipment Identity” به معنای شناسه جهانی تجهیزات موبایل می باشد. در واقع با این شماره گوشی شما اهراز هویت می شود و اگر آن به سرقت برود یا گم شود می توانید در خواست دهید شماره IMEI وارد لیست سیاه گردد تا گوشی شما از شبکه تلفن همراه خارج شود و دیگر قابل استفاده نباشد. و همچنین گوشی های ربوده شده از طریق این شماره قابل پیگیری هستند زیرا به محض روشن شدن گوشی، مکان و موقعیت آن شناسایی می شود.

به گزارش بابل نوین،مهم نیست که شما از چه گوشی ای استفاده می کنید – چه یک Moto E4 داشته باشید یا یک Galaxy Note 8، بهتر است که کد IMEI گوشی خود را بدانید. شماره IMEI یک شناسه منحصر به فرد است که معمولا از ۱۵ رقم تشکیل شده است و مخفف عبارت “International Mobile Equipment Identity” به معنای شناسه جهانی تجهیزات موبایل می باشد. در واقع با این شماره گوشی شما اهراز هویت می شود و اگر آن به سرقت برود یا گم شود می توانید در خواست دهید شماره IMEI وارد لیست سیاه گردد تا گوشی شما از شبکه تلفن همراه خارج شود و دیگر قابل استفاده نباشد. و همچنین گوشی های ربوده شده از طریق این شماره قابل پیگیری هستند زیرا به محض روشن شدن گوشی، مکان و موقعیت آن شناسایی می شود. در ادامه با نت نوشت همراه باشید تا با هم بدانیم که چگونه کد imei را پیدا کنیم ؟

چگونه کد IMEI را پیدا کنیم؟

چگونه کد IMEI را پیدا کنیم ؟ راهنمای یافتن کد IMEI در گوشی‌های اندرویدی

چندین راه برای یافتن کد IMEI تلفن شما وجود دارد. ساده ترین راه این است که شماره * # ۰۶ # را بگیرید و یک کادر محاوره ای ظاهر می شود و  IMEI را به شما نشان می دهد. شماره IMEI نیز در پشت تلفن های چندگانه یا زیر باطری  تلفن های قدیمی تر که باتری های قابل حمل دارند، چاپ می شود.

شما همچنین می توانید کد IMEI را با رفتن به مسیر زیر در تنظیمات گوشی خود پیدا کنید:

Settings -> About phone -> Status -> IMEI information

در کنار کد IMEI، به احتمال زیاد شماره SV را خواهید دید که نشان دهنده نسخه نرم افزاری است. کد IMEI نیز بر روی بسته بندی گوشی شما چاپ می شود، بنابراین حتی اگر شما گوشی خود را نداشته باشید، می توانید IMEI را  از این طریق پیدا کنید پس به آسانی به جعبه دستگاه مراجعه کنید و بارکد ها و برچسب های نقض بسته روی بسته بندی دستگاه را مرور نمایید./ز

نت‌نوشت

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين