امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/21 - 11:34 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر کل فرق و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی: تکثرگرایی دغدغه اصلی عصر حاضر در فرقه‌های نوظهور است

به گزارش بابل نوین، مدیر کل فرق و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به چالش‌های پیش روی عصر حاضر، گفت: تکثرگرایی در فرقه‌های نوظهور یکی از دغدغه‌های اصلی در عصر حاضر است.

حجت‌الاسلام«احمد حاتمیان» در نشست مشترکی با شورای هیات مذهبی و اعضای جمعیت بانوان فرهخیته و فعال در عرصه فرهنگی دینی استان یزد، با بیان این‌که دین اسلام به‌ عنوان دینی مبتنی بر عقلانیت است، اظهار کرد: نگرش و کارکردی که بر پایه عقلانیت نباشد از اثرگذاری و ارزش لازم برخودار نیست .

وی با اشاره به پیشرفت روزافزون رسانه‌ها به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی، افزود: در حال حاضر مرزهای جغرافیایی فروریخته و افراد می‌توانند به‌ راحتی به انواع اطلاعات دست پیدا کنند .

حاتمیان از تکثرگرایی به‌عنوان یکی دیگر از چالش‌های پیش روی عصر حاضر یاد کرد و افزود: تکثرگرایی در زمینه‌های مختلف، بویژه فرقه‌های نوظهور به‌عنوان یک دغدغه‌های اصلی در عصر حاضر مطرح است .

مدیر کل فرق و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی بابیان این‌که در همه ادیان خرافات و باورهای منحرف از چالش‌های پیشروی آن دین است، گفت: امام خمینی (ره) می‌فرمود باید تلاش خود را جهت شکست حصار خرافات به‌کار گیریم تا به سرچشمه اسلام ناب برسیم و در این راه باید قربانی دهیم که دعا کنید من قربانی این راه باشم .

این مقام مسئول تصریح کرد: مرحوم حکیم می‌فرمود اگر دو عامل خرافات و توهین در بین مسلمانان نبود آنان با اسلام و فرهنگ اهل‌بیت (ع) جهان را فتح می‌کردند .

وی ادامه داد: بخواهیم یا نخواهیم رفتار و کردار ما به‌عنوان مسلمان به نام دین و اهل‌بیت (ع) نوشته می‌شود لذا باید نسبت به اعمال خود توجه داشته باشیم .

حاتمیان خاطرنشان کرد: به برکت انقلاب اسلامی ایران تشیع به یک اقتداری در جهان دست پیدا کرده است لذا دشمنان تمام تلاش خود را در جهت از بین بردن این اقتدار به کار گرفته‌اند .

حجت‌الاسلام «علی کارگر» معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد نیز با اشاره به حضور ۱۰۰ هزار نفر از هموطنان اهل تسنن در استان گفت: برخی از این خانواده‌ها مدت‌های زیادی است که در استان سکونت دارند .

وی در پایان با بیان این‌که مشکل خاصی در زمینه حضور ادیان مختلف در استان وجود ندارد افزود: در این راستا بخشی از مهاجران در سه مهمانشهر در سه شهرستان استان ساماندهی شدند .

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين