امروز : سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/09 - 9:20 ذخیره فایل ارسال به دوستان

کیهان کلهر: دیگر در ایران برنامه اجرا نمی کنم!

بابل نومه : کیهان کلهر ، جهانی ترین چهره موسیقی ایران ، همچنان پس از چند سال محرومیت از اجرا در کشورش، نمی تواند به اجرای برنامه بپردازد.Haddadiasl-Keihan-Kalhor-02

دیروز «کیهان کلهر» آهنگساز و نوازنده برجسته کُرد زبان دیروز در صفحه رسمی اینستاگرام خود نوشت:

«کنسرت ها دوباره برگزار نخواهد شد تا زمانی که فرهنگ و هنر ایران، گروگان زورگیری و زورآزمایی جناح های سیاسی است و خط مشی مشخصی برای اینگونه فعالیت ها تعریف و اجرا نشده، بنده از انجام هرگونه فعالیت در ایران خودداری خواهم کرد.»

کیهان کلهر قرار بود این هفته؛ ۱۹ خرداد ماه ، بعد از مدت ها در ایران به روی صحنه برود، اما مجوز این برنامه از طرف اداره ی اماکن صادر نشد.

مقدمات این برنامه البته در یک سکوت کامل خبری انجام می شد.

دلیلش نیز گویا مشخص است، تا مجوز صادر نشود هیچ گروهی امکان تبلیغ کردن ندارد و این گروه نیز از صدور مجوز که مدت ها معطل نگاه داشته شده بود،آگاه می شد تا بعد از آن اطلاع رسانی کند.

این در حالی ست که اعضای گروه «بروکلین رایدر» اشتیاق بسیاری برای برگزاری این برنامه در ایران داشته و برای دریافت ویزای حضور در ایران به ایتالیا رفته بودند که با وجود این مشکل، به آمریکا بازگشتند.

کمانچه ساز تخصصی کیهان کلهر است، وی در کنار کمانچه، تنبور، سه‌تار و شاه‌کمان نیز می‌نوازد. او مدتها عضو گروه دستان بود و در کنسرتهای این گروه به همراه استاد شهرام ناظری به نوازندگی و تنظیم پرداخت.

کیهان کلهر پرکار‌ترین نوازنده ایرانی در عرصه بین‌المللی است. او نقشی بسیار مهم در معرفی موسیقی ایرانی به جهانیان داشته است. تلاش‌های این موسیقیدان برای نزدیک‌کردن ملت‌ها از طریق موسیقی، خصوصا همکاری او با شجاعت حسین‌خان نوازنده سیتار هندی همواره با تمجید هنردوستان همراه است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين