امروز : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/21 - 11:47 ذخیره فایل ارسال به دوستان

چرا کلنگ پلاسکو ۲۹ دی به زمین نخورد؟

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران درباره دلیل کلنگ نخوردن ساختمان جدید پلاسکو در 29 دی ماه پاسخ داد.

به گزارش بابل نوین، مهدی حجت معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به اینکه تشکیل اتاق فکر از معماران صاحب نام کشور به ابتکار بنیاد مستضعفان از جمله اقدامات برای سامان یافتن ساختمان پلاسکو بوده است، گفت: در این اتاق فکر قرار شد مسابقه ای برای گرد آوری ایده های مختلف انجام شود، بیش از ۵۰۰ طرح بدست ما رسید که پس از داوری و از میان آنها ۱۰ طرح برگزیده شد و بنیاد مستضعفان به آنها جایزه داد.

وی افزود: با توجه به اینکه مسائل قضایی سامان دادن به حقوق کسبه و جهات معماری مطرح بود مسائل متعددی را پیش آورد و ساماندهی آنها مدتی طول کشید.

حجت با بیان اینکه قواعد کنونی شهرسازی اجازه ساخت برج پلاسکو به شکل سابق را نمی دهد، اضافه کرد: بنیاد مستضعفان با خریدن زمین کنار پلاسکو این مشکل را حل کرد و ساختمان در ارتفاع کمتر اما وسیع تر ساخته می شود و برای این منظور باید قسمت شمالی پلاسکو هم تخریب و نوسازی شود.

وی با اشاره به اینکه ساختمان جدید پلاسکو سه متر عقب نشینی دارد، ادامه داد: به علت وجود مدرسه ژاندارک که ثبت ملی شده است باید حریم آن هم رعایت شود.

حجت افزود: صورت جلسه ای میان بنیاد مستضعفان و شهرداری در این باره تنظیم شد و مورد تایید دادستانی هم قرار گرفت که اجرایی خواهد شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: قرار بود بیست و نهم دی کلنگ ساختمان جدید پلاسکو به زمین زده شود اما با توجه به همزمانی این روز با سالروز شهادت آتش نشانان و عزاداری خانواده های آنان با حسن سلیقه بنیاد مستضعفان، تصمیم گرفته شد کلنگ این ساختمان در اول دهه فجر بر زمین زده شود.

وی افزود: تلاش می شود ساختمانی ساخته شود که در شان نظام و بنیاد مستضعفان باشد.

حجت گفت: نشانه هایی از واقعه پلاسکو برای یادبود شهدای آتش نشان در ساختمان جدید ایجاد خواهد شد./م

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين