امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/23 - 9:54 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تشکل های دانشجویی واسطه باشند نه هدف/بی‌نیازی مازندران به یک جریان خاص برای توسعه

عضو هیئت علمی گروه حقوق و علوم سیاسی دانشگاه مازندران با بیان اینکه مازندران برای توسعه به یک جریان خاص نیازی ندارد، تشکل های دانشجویی باید به این نکته توجه کنند که به عنوان واسطه عمل کنند و هدف نیستند.

به گزارش بابل نوین،مرتضی علویان با بیان اینکه تشکل های دانشجویی پل ارتباطی میان دانشگاه و جامعه هستند، اظهار کرد: با تزریق نگاه متفاوت نسبت به تشکیل تشکل ها در تمامی حوزه ها در سطح جامعه به ویژه حوزه مدیریتی می توانیم فضای جدیدی ایجاد کنیم.

وی افزود: نیاز است دانشجویان در تشکل ها و نهاد های مختلف فعال شده و نقش خود را پررنگ تر اجرا کنند و از سویی دیگر جذب این دانشجویان در بدنه مدیریتی کارآمدتر شود.

علویان با اشاره به اینکه مازندران یکی از استان های بزرگ با جامعه دانشجویی بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو در آموزشگاه های عالی در حال تحصیل هستند، گفت: با هدفمند کردن تشکل ها می توانیم دانشجویان را به بطن جامعه سوق داده و یک تحول جدید ایجاد کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران خاطرنشان کرد: بر اساس فرموده های رهبری باید مدیریت جهادی شکل گیرد و این امر می طلبد که نیروی جوان و پخته علمی که تجربیات را در بحث تخصصی خود دارند در جامعه استفاده شود.

وی تصریح کرد: محافل دانشجویی امروزه کمی سیاست‌زده شده و این سیاست زدگی اگر زیاد شود شرایط را نامناسب و ما را از فرآیند رو به جلو باز می دارد.

علویان با بیان اینکه برای توسعه مازندران و کشور به یک جریان خاص نیازی نیست، گفت: تشکل های دانشجویی باید بدانند که یک واسطه هستند نه هدف و باید نگاهی جامع داشته باشند.

این استاد دانشگاه دغدغه تشکل های دانشجویی را در جهت فعالیت در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی و عدالت خواهانه دانست و خاطرنشان کرد: دغدغه های دانشجویی در فرآیند شکل گیری، روبه جلو بودن و گذار از جامعه به یک شکل توسعه یافته باید باشد که بعدها این تشکل ها منظم تر می شوند.

وی در پایان اظهار کرد: تشکل های دانشجویی در بدنه مدیریتی بعد از انقلاب حضور پررنگی داشته و بی تاثیر در توسعه جامعه نبودند و امروزه در قالب انجمن های اسلامی، بسیج دانشجویی، کانون ها و مجموعه تشکل هایی که در دانشگاه ها است، شکل می گیرند./ز

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين