امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/23 - 9:58 ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری همایش بزرگ کنوانسیون تالاب ها در رامسر

فرماندار رامسر از برگزاری همایش بزرگ کنوانسیون تالاب ها در این شهرستان خبر داد.

به گزارش بابل نوین،محمد آزاد با بیان اینکه کنوانسیون رامسر به عنوان یکی از قدیمی‌ترین معاهدات بین المللی است که تاکید بر حفاظت از طبیعت در جهان فعالیت می کند، اظهار کرد: این کنوانسیون در ۱۳ بهمن سال ۴۹ در رامسر به نام کنوانسیون رامسر تصویب شد و در ابتدا ۱۸ کشور عضو این معاهده بودند.

وی با بیان اینکه امروزه ۱۶۹ کشور عضو این معاهده بین المللی و ملزم به حفظ تالاب ها و استفاده خردمندانه از آن هستند، تصریح کرد: اگرچه نام رسمی این معاهده بین المللی کنوانسیون تالاب ها نوشته می شود اما در همه جا از آن به عنوان کنوانسیون رامسر نام می برند.

فرماندار رامسر تصریح کرد: امروزه تالاب ها از مولدترین محیط های جهان هستند که می توان از آن استفاده ها و بهره های بسیار فراوانی در راستای اکوسیستم ها، محصولات غذایی، گونه های گیاهی و جانوری کرد.

آزاد افزود: برنج یکی از محصولات رایج تالابی است که غذای بخش عمده ای از جمعیت جهان را تامین می کند.

وی با اشاره به اینکه کنوانسیون تالاب ها فعالت های بسیار مهمی دارد، گفت: هر ساله شعار ویژه ای برای برگزاری این روز مشخص می شود که در سال ۲۰۱۸ شعار «تالاب ها برای آینده زندگی پایدار شهری» است، اظهار کرد: امسال نیز همانند سال های گذشته همایشی در سطح ملی در هتل رامسر برگزار می شود.

فرماندار رامسر برنامه های زنگ تالاب ها در مدارس، پیاده روی خانوادگی، مسابقات ورزشی و نمایشگاه عکس کودک را از جمله برنامه های این روز اعلام کرد./ز

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين