امروز : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/23 - 15:53 ذخیره فایل ارسال به دوستان

هر ایرانی در شبانه‎روز چند دقیقه برق ندارد؟

مشاور وزیر نیرو گفت: ظرفیت نیروگاه‌های کشور در سال نودودو، ­­۶۹ هزار مگاوات بود که هم اکنون به ۷۹ هزار مگاوات رسیده که این رقم تا قبل از زمان اوج مصرف یعنی تابستان سال آینده، به ۸۰ هزار مگاوات می‌رسد.

به گزارش بابل نوین، هوشنگ فلاحتیان، در گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق افزود: ظرفیت مولدهای مقیاس کوچک از ۵۳۸ مگاوات در سال ۹۲ به یک هزار و ۱۲۰ مگاوات در سال ۹۶ افزایش یافته است.

وی ادامه داد: شاخص آمادگی نیروگاه ها در این مدت به اوج خود رسید و از ۹۵ درصد در سال ۹۲ به ۹۹ درصد­ در سال جاری رسیده است در حالیکه، عمر بعضی از این نیروگاه ها حدود ۵۰ سال است.

مشاور وزیر نیرو گفت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون، ۶۰ هزار کیلومتر شبکه برق جدید، ۹ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید و همچنین ۴٫۵ میلیون مشترک جدید به صنعت برق افزوده شده است.

فلاحتیان­ افزود: راندمان نیروگاه های کشور از ۳۶٫۷ درصد در سال ۹۲ به ۳۸ درصد در سال جاری رسیده است و خاموشی ها از ۳٫۵ دقیقه در شبانه روز به ازای هر مشترک نیز به ۲٫۶ دقیقه رسید و همه روستاهای بالای ۱۰ خانوار هم برق دار شدند.

معاون سابق وزیر نیرو در امور برق وانرژی ادامه داد: تلفات انرژی برق در این سالها از ۱۵ درصد به ۱۰٫۶۸ درصد کاهش یافته و­ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر در این سالها از ۲۰۰ مگاوات به ۵۰۰ مگاوات رسیده است.

وی یکی از مشکلات اقتصادی وزارت نیرو را بدهی های باقی مانده نیروگاه های واگذار شده دانست و گفت: در این سالها ۱۰ هزار میلیارد تومان از این تعهدات نیروگاه ها به وزارت نیرو منتقل شده بود که این مقدار پرداخت شد.

فلاحتیان افزود : در این مدت ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از اسناد خزانه اسلامی استفاده شد و همچنین سه هزار میلیارد تومان نیز با استفاده از ظرفیت تهاتر تسویه شد.

امروز مراسم تودیع و معارفه معاون برق و انرژی وزیر نیرو برگزارشد و وزیر نیرو احکام همایون حائری به عنوان معاون برق و انرژی وزیر نیرو و هوشنگ فلاحتیان به عنوان مشاور وزیر نیرو را به طرفین داد./م

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين