امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/26 - 14:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سفر اعضای شورای امنیت به واشنگتن برای بازدید از لاشه موشک منتسب به ایران

دیپلمات‌های ارشد شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کردند برای بررسی لاشه موشکی که ادعا می‌شود ساخت ایران بوده است به واشنگتن سفر خواهند کرد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از وب‌سایت «بیزنس استاندارد»، دیپلمات‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرده اند برای بازدید از لاشه موشکی که ادعا می‌شود ساخت ایران بوده است و نیز برگزاری نشستی درباره ادعای ارسال موشک از جانب ایران برای نیروهای انصارالله یمن در کاخ سفید، روز دوشنبه به واشنگتن سفر خواهند کرد.

این دیپلمات‌ها پیش‌بینی کرده اند در این سفر با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز ملاقات کنند.

نیکی هیلی، فرستاده آمریکا در سازمان ملل متحد، در اقدامی مضحک، در ماه گذشته بقایای یک موشک را به عنوان مدرک ایرانی بودن موشک بالستیک شلیک شده به سوی عربستان سعودی، به نمایش گذاشت.

با این حال، ایران ادعای ارسال تسلیحات به انصار الله یمن را با جدیت رد می‌کند. ایران در ماه گذشته، نیکی هیلی را به نمایش گذاشتن مدارک جعلی متهم کرده است.

هیلی در صدد متقاعد کردن شورای امنیت سازمان ملل متحد برای اقدام علیه ایران و وضع تحریم است. با این حال، پیش‌بینی می‌شود پیشنهاد وی با مخالفت روسیه مواجه شود.

با این حال، هیات آمریکایی به درخواست برای اطلاعات درباره سفر اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به واشنگتن پاسخی نداد.

در صورت انجام این سفر، این دومین دیدار فرستاده‌های ارشد سازمان ملل متحد با رئیس جمهور آمریکا خواهد بود.

پس از تصمیم ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، تهدید به لغو توافق هسته‌ای ایران و لغو کمک‌های مالی آمریکا به کشورهای مختلف، روابط میان سازمان ملل متحد و دولت ترامپ به سردی گراییده است./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين