امروز : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/27 - 11:27 ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد: اختصاص ۴۰۰ درصد منابع به گردشگری

به گزارش بابل نوین، معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اختصاص ۴۰۰ درصد منابع به حوزه گردشگری خبر داد.

سعید اوحدی اظهار کرد: در حوزه معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی به دستور مقام معظم رهبری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برای توسعه مناطق محروم روستایی و عشایری تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی است، گفت: برابر همین مقدار، اعتبار از منابع بانکی باید تامین شود و مجموعا ۲۴۰۰ میلیارد تومان به حوزه گردشگری و صنایع دستی تعلق گرفته است.

اوحدی گفت: با توجه به این منابع خوبی که تعیین شده لرستان می‌تواند زمینه بسیار خوبی برای جذب منابع در حوزه بوم‌گردی و عشایر داشته باشد چراکه یکی از سرمایه‌های نظام، عشایر و به خصوص عشایر لرستان هستند.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از توافق با صندوق توسعه ملی برای سال ۹۷ خبر داد و بیان کرد: قرار است ۴۰۰ درصد منابع به حوزه گردشگری تخصیص یابند و در این راستا زیرساخت‌ها را افزایش دهیم.

او با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با وزارت صنعت و معدن گفت: برای نخستین‌بار موفق شدیم به سامانه بهین‌یاب ورود پیدا کنیم و در این سیستم ارائه تسهیلات در خود استان انجام می‌شود؛ رییس کارگروه استاندار و دبیر آن در بخش گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی استان است که امیدواریم فعالان این حوزه بهره لازم را از آن ببرند.

اوحدی خاطرنشان کرد: لرستان یکی از استان‌های با قابلیت فراوان در حوزه طبیعی و تاریخی زاگرس است که امیدواریم کمال استفاده را از آن ببرد چراکه در برنامه ششم توسعه گردشگری به عنوان صنعت پیشران نسبت گرفته و مقام معظم رهبری نیز تاکید کرده‌اند که تا افق ۱۴۰۴ تعداد گردشگران باید پنج‌برابر شود.

مشاور معاون اول رئیس‌جمهور گفت: امیدواریم شاهد توزیع عادلانه منابع استان‌ها باشیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين