امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/28 - 11:42 ذخیره فایل ارسال به دوستان

کزازی: «ناله از نای نای» گزارش بیت های نی نامه نیست

به گزارش بابل نوین، میرجلال الدین کزازی، پژوهشگر ادبی و شاهنامه پژوه  با اشاره به کتابی که از وی چاپ شده، بیان کرد: واپسین کتابی که از من چاپ شده کتابی با نام «ناله ای از نای نای» است. این کتاب را نشر «صدای معاصر» چاپ کرده است. کتاب درباره ۱۸ بیت آغازین مثنوی معنوی است که نی نامه هم نامیده می‌شود. این کتاب گزارش این بیت ها نیست، بلکه پاسخ به پرسش هایی درباره آن هاست که گاه از گزارش یک بیت هم جدایی می گیرد.

وی افزود: کتاب «ناله ای از نای نای» گفتگویی دراز دامن در میانه من و غلامرضا خاکی است. به راستی پاسخی به پرسش هایی درباره ۱۸ بیت آغازین مثنوی معنوی است که آقای خاکی با من در میان نهاده است. هنوز به نوشتن کتابی نو آغاز نکرده ام. زیرا که جستاری چند را می بایست می‌نوشتم، اما درباره کتاب هایی که به زیر چاپ رفته است باید بگویم یکی کتاب «خندستان خدایی» یا «کمدی الهی» دانته است که به گونه زیبا و چشم نواز و نفیس در همین ماه گفته شده است که از زیر چاپ بیرون خواهد آمد. این کتاب را انتشارات معین به زیر چاپ برده است.کتاب دیگر «در سرزمین سایه ها» نام دارد.

این پژوهشگر ادبی با اشاره به کتاب خود با عنوان «در سرزمین سایه ها» اظهار کرد: «در سرزمین سایه ها» گزارش سفری است که من تابستان همین سال به انگلستان و اسکاتلند داشته ام. این کتاب را نشر دیباچه به زیر چاپ برده است. من یک ماه و چند روز را در این دو کشور گذرانیدم؛ این کتاب روزنگارهای این سفر است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين