امروز : جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/28 - 12:19 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایران – عربستان؛ تنها معادله بی جواب AFC

به گزارش بابل نوین، کمیته اجرایی AFC امروز ( شنبه ) در کنفدراسیون فوتبال آسیا نشستی را برگزار کرد تا درباره دیدار نمایندگان عربستان و امارات در خاک قطر یا کشور ثالث تصمیم گیری کند و سپس به این نتیجه رسیدند تا دیدار نمایندگان امارات و عربستان با قطر در کشور ثالث برگزار نشود و این ۳ کشور از حریفان شان میزبانی کنند.

در جلسه ای که با حضور ۱۸ نفر برگزار شد، ۱۴ نفر به برگزاری بازی در کشور ثالث رای مخالف دادند و ۳ نفر هم با این موضوع موافقت کردند و رای یک نفر هم ممتنع بود تا زور قطری ها به ۲ کشور دیگر بچربد و بتوانند از عربستانی ها و اماراتی ها میزبانی کنند.

پس از صدور این رای، برخی شایعات به وجود آمد که مشکل تیم های ایرانی نیز با سعودی ها و اماراتی ها حل شده و دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۱۸ به صورت رفت و برگشت برگزار می شود اما در این نامه که در زیر مشاهده می کنید، هیچ اسمی از کشور ایران نیامده است و فقط حکم برای تیم های قطری صادر شده است.

ایران - عربستان؛ تنها معادله بی جواب AFC

همچنین عبدالعزیز العضاضی، خبرنگار ورزشی روزنامه الشرق الاوسط عربستان هم در صفحه شخص خود نوشت: رای AFC مربوط به میزبانی قطر از تیم های اماراتی و عربستانی بود و ارتباطی به دیدار نمایندگان کشورمان مقابل ایران ندارد و ما هم درحال تنظیم شکایت هستیم تا در دیدار مقابل نمایدگان قطری در کشور ثالث میزبانی کنیم.

البته اگر سعودی ها و اماراتی ها به دادگاه CAS شکایت کنند، دادگاه عالی ورزش بیشتر به سوی میانجیگری می رود و هیچ گاه رای کنفدراسیون فوتبال آسیا را تغییر نمی دهد و اینفانتینو، رئیس فیفا هم تمام تلاشش را می کند تا مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به صورت رفت و برگشت برگزار شود و  با این وضعیت بعید به نظر می رسد، CAS حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا را وتو کند.

حالا با توجه به میزبانی قطری ها از سعودی ها و اماراتی ها و تصمیم AFC مبنی بر حضور نمایندگان امارات در ایران، اکنون تنها معضل فدراسیون فوتبال آسیا، دیدار نمایندگان ایران و عربستانی ها است که با توجه به لابی سعودی ها در کمیته اجرایی و خواب بودن مسئولان ایرانی، به نظر می رسد باید در کشور ثالث برگزار شود که البته این موضوع قطعی نیست و طی روزهای آینده مشخص می شود.

گفتنی است، رقابت های پلی آف لیگ قهرمانان آسیا از ۱۰ بهمن آغاز می شود و ۲ تیم استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز با تیم های الهلال و الاهلی عربستان همگروه هستند.

ایران - عربستان؛ تنها معادله بی جواب AFC

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين