امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/30 - 11:46 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازگیر مطرح کرد؛ برای کمک به حیات وحش در سرما از متولیان و محیط بانان کمک بگیریم

به گزارش بابل نوین، محمدحسین بازگیر رئیس محیط زیست شهر تهران با اشاره به لزوم توجه مردم به حیات وحش و تامین غذای حیوانات در روزهای سرد و برفی اظهار کرد: مردم و متولیان حیات وحش برای حمایت از حیوانات و تأمین غذای آن‌ها در روزهای سرد و برفی باید با سازمان محیط زیست هماهنگ شوند.

وی افزود:برای مدیریت و حمایت از حیات وحش باید مواردی از جمله حفاظت از گونه‌های مختلف، تأمین امنیت و حفظ زیستگاه‌های آن‌ها مورد توجه قرار گیرد.

بازگیر گفت: رسیدگی به حیات وحش، توجه به بیماری گونه‌های مختلف، تأمین غذای آن‌ها، آب رسانی و غیره از جمله مواردی به شمار می‌آیند که تابع شرایط خاصی هستند و باید این اقدامات به گونه‌ای انجام شود که حیوانات وابسته به انسان و محیط نشوند.

وی ادامه داد:کمک رسانی به حیات وحش باید به گونه‌ای باشد که آن‌ها تحمل زیستن در طبیعت و دوری از انسان را داشته باشند و بتوانند در هر شرایطی به زندگی طبیعی خود ادامه دهند.

رئیس محیط زیست شهر تهران تاکید کرد : اگر هر کدام از ما انسان‌ها بخواهیم سرخود و بدون در نظر گرفتن شرایط لازم از موجودات زنده حمایت کنیم قطعا به زندگی طبیعی حیات وحش آسیب می‌زنیم.

بازگیر تصریح کرد: اگر مردم قصد کمک و حمایت از حیوانات و گونه‌های مختلف حیات وحش را دارند باید تنها از طریق مراجع ذیصلاح و متولیان این امر اقدام کنند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين