امروز : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/30 - 11:51 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس جمعیت هلال احمر: وضعیت انبارهای هلال احمر قابل دفاع نیست

به گزارش بابل نوین، رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه وضعیت انبارهای جمعیت قابل دفاع نیست گفت: میزان ذخیره انبارها به کمتر از ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده و برای اینکه به وضعیت نزدیک به استاندارد برسد، ۵۰۰ میلیارد اعتبار نیاز دارد.

علی اصغر پیوندی در مورد وضعیت انبارهای جمعیت هلال احمر اظهار کرد: وقتی من افتخار حضور در جمعیت هلال احمر راپیدا کردم، وضعیت صفری را ارزیایی کردیم تا ببینیم شرایط چگونه است. بر اساس پروتکل‌های فدارسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر باید ۱۶ قلم شامل پتو، چراغ والور، زیر انداز، ست بهداشتی، و … در انبارها داشته باشیم و بر اساس استانداردها دپوی این اقلام باید به اندازه دو درصد جمعیت استان‌ها و یک درصد جمعیت شهرستان‌ها باشد. برای تهران این درصد کمی بیشتر و چیزی در حدود ۵ تا ۱۰ درصد است ولی متاسفانه به خاطر شرایط بد اعتباری که در سال‌های قبل وجود داشت و هنوز هم به شکلی ادامه دارد حدود ۴۰ درصد انبارهای ما این استاندارد جهانی را داشتند.

ذخیره انبارهای ما به کمتر از ۳۰ درصد رسیده است

وی افزود: بعد از این که زلزله کرمانشاه اتفاق افتاد باید از استان‌های معین و سایر استان‌ها این مسئله را به سرعت حل می‌کردیم که خوشبختانه این اتفاق افتاد ولی دپو و ذخیره انبارهای ما کاهش پیدا کرد و به کمتر از ۳۰ درصد رسید که وضعیت چندان قابل دفاعی نیست.

پیوندی در همین رابطه افزود: در بحث بودجه ای که ارتباط مستقیم با ذخیره انبارهای ما دارد در طول سه سال ۹۴ ،۹۵ و ۹۶ از ماده ۱۰ و ۱۲ تبصره ۱۳ باید بودجه‌ای برای خرید هلی‌کوپتر و دپوی انبارها اختصاص پیدا کند که میزان آن نزدیک به هزار میلیارد تومان بود. با تلاش‌ها و مساعدت‌های دکتر نوبخت و با توجه به وضعیت خاصی که هلال احمر دارد صد میلیارد تومان این بودجه امسال پرداخت می شود و امیدواریم با این مبلغ دپوی انبارهای از نظر چادر و سایر اقلام افزایش دهیم.

به گفته وی، سهم بودجه ۹۶ از ماده ۱۰ و ۱۲ مشخص شده و ۵۰۰ میلیارد تومان است که علاوه بر ۱۰۰ میلیارد تومان آن که قرار است تخصیص پیدا کند، اگر ۴۰۰ میلیارد باقی آن را هم اختصاص بدهند می توان در وضعیت قابل قبول و قانع‌کننده‌ای هم برای تهران و هم تمام کشور قرار بگیریم ولی باز هم ممکن است برای حوادث آینده که ممکن است خیلی پیچیده باشد آمادگی لازم را نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه وضعیت بودجه هلال احمر در سال ۹۷ قابل قبول‌تر از امسال خواهد بود، گفت: دولت در بودجه سال آینده به جمعیت هلال احمر نگاه ویژه ای داشته است و الحمدالله مجلس و کمیسیون تلفیق نیز بسیار کمک کردند که جا دارد از مجلس و هیات دولت تشکر کنیم. ولی به هر حال ما به این وضعیت بسنده نمی‌کنیم و ایده‌آل ما با توجه به شرایط اقلیمی کشور بیش از این است. ما باید این آمادگی را داشته باشیم که اگر خدایی ناکرده حوادث بزرگتر اتفاق افتاد بتوانیم حضور درستی داشته باشیم.

رییس هلال احمر اضافه کرد:‌ نکته قابل توجه این است که دولت با وجود شرایط خاصی که دارد تلاش کرد که به ما کمک کند و در کنار آن ما هم از منابع داخلی هلال احمر باید استفاده کنیم تا بتوانیم به شکلی درآمد را زیاد و به حل مشکلات مردم کمک کنیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين