امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/01/30 - 21:51 ذخیره فایل ارسال به دوستان
یادداشت

ورزشی که قرار بود الگوی پهلوانی باشد امروز منشا اختلافات است/ التفات اباذری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی‌و گردشگری بابل در یادداشتی اختصاصی برای خوانندگان بابل نوین به حساسیت‌های پیرامون بازی خونه به خونه و نساجی واکنش نشان داد.

به گزارش بابل نوین،  حساسیت به وجود آمده در خصوص مسابقه فوتبال بین دو تیم خونه‌به‌خونه بابل‌و نساجی قائم‌شهر که به دربی مازندران معروف شد زمینه یادداشتی اختصاصی جالبی را از سوی رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی‌و گردشگری برای خوانندگان بابل نوین فراهم آورده است که خواندن آن خالی از لطف نیست و شاید تلنگری به برخی از ورزشی‌های جامعه ما شود.

چند روز گذشته که برای رفتن به جلسه‌ای در فرمانداری بابل از زورخانه شهیدان شهر عبور می‌کردم، تجمع نیروهای محترم انتظامی توجه‌ام را به خود جلب کرد، نیروهایی که به فواصل اندک تجمع کرده بودند و تا داخل حیاط فرمانداری ادامه داشت.

موضوع را که پرسیدم گفتند مسابقه فوتبال بین دو تیم خونه‌به‌خونه بابل‌و نساجی قائمشهر است و نیروها آماده‌باش هستند تا از درگیری‌های زمینه‌دار جلوگیری شود.

برایم جالب بود ورزشی که مدعی بودیم‌و هستیم الگوی منش پهلوانی‌و عیاری است، امروز معضل‌و منشا دردسر و اختلافات شد تا در این هوای سرد ماموران انتظامی را نگران و مضطرب سراپا نگاه داشته، مسئولان شهر دغدغه‌اش را پیدا کنند و به جای صرف وقت در یافتن راه‌حل از بین بردن مشکلات آب‌و نان مردم، جلسه بحران‌و تامین امنیت برای مسابقه‌ غیرضروری فوتبال بگذرانند.

اگر اعتراضی هم به این موضوع شود بعضی‌ها می‌گویند فلان کشور اروپایی هم مردمش همین کارها را می‌کنندو حال جالب است که در این مواقع که از ارزش‌های اصیل خود دور می‌شویم، می‌گوییم فلان کشور اروپایی و آمریکایی، انگار که خود الگویی نداریم.

در صورتی که می‌توان از میزان رویکرد و موفقیت آن‌ها در مسائل علمی هم بگوییم، ولی  هر آنچه که در آن سوی آب جریان دارد به عنوان الگوی پذیرفتیم، حال آن که ما از روز اول اعلام کردیم که الگو داریم و آن هم الگوی احسن و مطلوب.

آیا الگو احسن ما کمرنگ شد که امروز این‌گونه به اضطراب دچار شدیم، آیا وقتش نیست تاملی بر گفته‌ها و کردارهای خود داشته باشم که قول ما به فعل ما شبیه شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين