امروز : شنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/06/10 - 15:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان

دکتر تقی پور : اساس ، کرامت انسانی است ، نه اصالت انسانی چنان که پیروان تفکر اومانیستی برآن هستند

دکتر تقی پور امام جمعه بخش گتاب موانع تحقق دولت کریمه را در اجلاسیه مشترک ائمه جمعه و فرماندارن استان مازندارن بیان کرد .

به گزارش بابل نومه ، صبح امروز ۲۰ خرداد اجلاسیه مشترک ائمه جمعه و فرمانداران استان مازندران برگزار شد و در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر تقی پور امام جمعه بخش گتاب سخنرانی کرد .

دکتر تقی پور گفت : اساس ، کرامت انسانی است ، نه اصالت انسانی چنان که پیروان تفکر اومانیستی برآن هستند . از این رو در قرآن کریم  ((کرامت )) با مشتقات اش ده ها بار تکرار شده است . گاهی رب را کریم خواند که مبدا منتهی کرامت است و گاهی قرآن و گاهی رزق و ملک و قول ، عرش ، زوج ، رسول و اجر و برابر برخی روایات رمضان . واضح است که برقراری دولت کریمه ، برنامه های کرامت محور می طلبد و این نیز با مسئولین به معنی عام نه بمعنای صرف دولتی ها ، دارای دغدغه تحقق کرامت ، محقق می شود.

امام جمعه بخش گتاب اظهار داشت : اما رکن دیگر تحقق جامعه کرامت محور که مردم باشند ، امامشان آن یار سفر کرده آنها را از عصر نبوی و علوی علیهما الصلواه والسلام برتر می دانست و امت اش طی قریب به چهار دهه انقلاب اسلامی همین را به اثبات رسانیده اند . اکنون که در جمع مسئولین باز هم به همان معنای عام حضور داریم ، بر آن هستیم برخی موانع تحقق دولت کریمه را برشماریم .

۱ – آمار بالای طلاق در استان مازندران و اسارت شرافت برخی از خانواده ها

 ۲- پیش تاز بودن مازندرانی ها در تقلیل جمعیت این فاکتور مهم اقتدار و شاخص عظمت و هیبت

۳ – عدم مراقبت و نیز عدم فضا سازی برای نشاط و شادی های حلال در ییلاقات ، جنگلها ، پارکها و سواحل دریای خزر

۴ – اعلان توریستی شدن مازندران همراه با اقدامات ناچیز فرهنگی معاذالله به ترور مرام دینی و شخصیت فرهنگی استان می انجامد.

حجت الاسلام و المسلمین تقی پور گفت : از اقدامات دم دستی فرهنگی می توان به تعبیه نمازخانه های کافی و در خور شان مومنین و با فاکتورهای فقه امامی و نیز طراحی بیلبوردهای (تابلوهای )تبلیغات دینی و اخلاقی و پیشینه ی ولایت مدار طبرستان قهرمان در سطح معابر و راههای مواصلاتی متاسفانه این اعلان پر رنگ با آن اقدام کمرنگ می تواند و نیز توانسته است به آفتی برای تخریب فرهنگ دیار علویان تبدیل گردد و حتی بعضا فضای ماه مبارک و دیگر ایام دینی و قابل احترام مردم را نیز تحت الشعاع قرار می دهد.

۵- تبدیل شدن برخی خیابانها در اوقات خاص به ویژه اطراف عصر تا پاسی از شب به نمایش برهنگی و عدم رعایت اصل پر تلالوء قرآنی حجاب و نیز عدم اجرای قانون جامعه الاطراف و پر شعبه عفاف و حجاب که بیش از بیست نهاد و سازمان را مامور پیگیری امر حجاب و عفاف نموده است . باید پاسخی برای دل رنجور و چشم پرخون و جسم پر درد جانبازان و خانواده های شهدا و مومنان و غیرت مندان و نیز مراجع معظم تقلید یافت که نیافتن پاسخ در دنیا ، مردودی در محکمه عدل الهی در عقبی را در پی خواهد داشت.

۶- نپرداختن به فرصتهای شغلی زودبازده و دارای زمینه های اجرائی بومی و دواندن کارآفرینان در موسسات و بانکها و نهادهای مرتبط و گرفتن سودهای بالا و نیز عدم نظارت به وامهای اعطائی با همین عنوان ، ضربه سهمگینی به همدلی دولت و ملت زده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين